Zagreb posustao u Beogradu

Borna Rupnik • subota, 27.02.2010.

Košarkaši Zagreba uspješno su se nosili s Partizanom prvih 18 minuta, ali potom su pali i glatko izgubili treći uzastopni susret u regionalnom natjecanju...

Favorit je u beogradskom Pioniru bio samo jedan, a Partizan je svoju ulogu opravdao krajem prvog i tijekom cijelog drugog poluvremena, kada Zagreb više nije imao rješenja za domaću igru.

Prvih 18 minuta izgledalo je obećavajuće. Mravi su na krilima kapetana Krunoslava Simona i najraspoloženijeg igrača u posljednje vrijeme Luke Žorića održavali egal sve do 39:37. Nažalost, u završnim minutama prije odlaska na odmor momčad Duška Vujoševića radi seriju 13:3 i kreće u nastavak s dvoznamenkastom prednošću.

Prostranov debi

Prve je minute u Zagrebovom dresu dobio Toni Prostran, a debi je obilježio tricom, asistencijom i dvjema ukradenim loptama.

Simultanka Jana Veselyja i Lawrencea Robertsa ugasila je zatim svu nadu Zagrepčanima jer je Žorić prvi gostujući koš u drugom dijelu ubacio tek pri rezultatu 63:40 za Partizan, a tada je bilo puno prekasno, tim više što nije bilo ozlijeđenog Vladimira Krstića, a nije nastupio ni Damir Mulaomerović.

Tih dvadesetak poena razlike stajalo je sve do samog kraja utakmice, a završilo je s okruglih 90:70 za beogradski sastav.

Roberts je ujedno bio i prvi strijelac svoje ekipe s 14 koševa, Lester McCalebb i Strahinja Milošević dodali su 11, no znakovito je da su se baš svi Vujoševićevi košarkaši upisali u strijelce. Žorić (26 koševa, devet skokova) i Simon (19 koševa, pet asistencija) nisu mogli sami.

Mravi unatoč porazu još uvijek imaju šansu plasirati se na završni turnir, premda je pred njima težak zadatak, dok je Partizan praktično siguran sudionik.