Sedmica Duvnjaka, Vorija i Laca

Ivana Strahija • nedjelja, 28.02.2010.

U oba subotnja susreta skupine C rukometne Lige orvaka slavili su domaćini. HSV je uz nešto muke pobijedio Handbold, dok je švedski Alingsas lako dobio Fyllingen, koji i dalje ostaje bez bodova.

HSV je u svojoj posljednjoj domaćinskoj utakmici u skupini C ugostio momčad iz Kopenhagena i slavio s 33:25. Pred 3700 gledatelja došlo je bodriti rukometaše Hamburga, koji su pobjedom i dalje ostali u igri za drugo mjesto na tablici. Susret je započeo vrlo ravnopravno, a izostanak Schrödera, Jansena i B. Gillea u redovima HSV osjetio se i u rezultatu, jer su rukometaši FCK Handbolda odlično parirali te dugo držali vodstvo. Na odmor se dolazi s plusom za goste (14:15).

Tek u drugom dijelu osilili su se domaćini te preko Krzysztofa Lijewskog okrenuli rezultat (16:15). No, zbog isključenja G. Gillea te dvije minute kazne za klupu HSV-a, ponovno se domaći vraćaju u minimalni zaostatak (16:17). Još se jedno vrijeme nastavlja izjednačena igra, da bi HSV-ovom Flohru ušle čak tri lopte te odvele domaću momčad na 22:19 u 44. minuti. Do kraja susreta, uz odličnu podršku Sandströmovih obrana (ukupno 22 obrane i dva penala) HSV samo diže razliku, te na kraju pobjeđuje uvjerljivim rezultatom.

Hrvatski je trojac na kraju postigao sedam golova (po tri Vori i Duvnjak, jednog Lacković), dok je kod gostiju najbolji strijelac bio Mamelund (sedam golova). Utakmicu su obilježile još dvije brojke: K. Lijewski je u 39. minuti postigao svoj 100. gol te sezone, dok je HSV-ov kapetan G. Gille u 49. minuti proslavio svoj 850. pogodak u dresu Hamburga.

Trener HSV-a Martin Schwalb je nakon utakmice rekao: "U prvom smo poluvremenu pokazali mnoge slabosti. Općenito nismo imali kolektivnog duha. U drugom dijelu je sve bilo mnogo bolje, a posebno se popravila obrana, na kojoj je onda bilo lakše doći do pobjede."

Trener FCK Handbolda Magnus Andersson je rekao: "Jako sam zadovoljan našom igrom u prvih 40 minuta, tu smo jako malo griješili. No protiv momčadi poput Hamburga treba 60 minuta odlične igre, a nas je snaga iznevjerila u posljednjih 15-tak minuta. Ali nisam previše uznemiren porazom, jer smo izgubili od boljih i jačih."

U drugom susretu skupine C švedski Alingsas bio je bolji od norveškog Fyllingena. Posebno je slab za Norvežane bio prvi dio susreta, u kojem su gubili 16:9. No, sa lošom igrom Fyllingen nije nastavio u drugom poluvremenu, već su Norvežani velikim zalaganjem i borbom s 20:11 stigli do 23:20. Za više, na svoju žalost, norveška momčad nije imala snage, pa Šveđani pobjeđuju s 32:24.