Cedevita ne posustaje

Edvard Burić • subota, 06.03.2010.

Cedevita je lakše od očekivanog pobijedila FMP i tako u samo tjedan dana upisala dvije vrlo vrijedne i važne pobjede protiv momčadi iz Srbije. Završilo je 79:67, a pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje...

Raspoloženi igrači Cedevite nakon prošlog kola i teško izborene pobjede protiv Radničkog (tek nakon produžetka) u ovu utakmicu su ušli koncentrirano i na najbolji način odradili posao. U Sutinskim vrelima stradao je FMP kojemu ova utakmica i nije toliko važna, a svoje ambicije usmjerili su na Eurochallenge kup u kojem odlučujuću utakmicu igra u utorak na svom parketu protiv Belgacoma iz Liega. Eventualnom pobjedom proći će dalje kao i naš Zagreb CO koji pobjedom (također na svom parketu) protiv njemačkih Dragonsa isto tako prolazi.

FMP je u utakmici bio samo prve tri minute, prvi i jedini put vodili su 6:5, a sve ostalo bila je jednosmjerna ulica. Cedevita se brzo odvojila i otišla na 20:8. Do kraja četvrtine razlika se i dalje povećavala, a nakon prvih deset minuta na semaforu je pisalo 30:14. Gosti kao da nisu došli na utakmicu, a s druge strane Cedevita je igrala izuzetno koncentrirano i punila koš protivnika.

Drugu četvrtinu Cedevitini igrači i dalje održavaju visoku prednost pa nakon 17 minuta vode 42:26. Do kraja poluvremena gosti kontrama i polukontrama malo smanjuju. Jeremić i Raduljica nešto pokušavaju, a poluvrijeme završava 44:33.

Treći dio Cedevita na krilima Baždarića i Žižića ponovno povećava prednost, gosti se predaju, a četvrtina završava 64:45.

Posljednju četvrtinu FMP smanjuje rezultat, ali pobjeda Cedevite uopće ne dolazi u pitanje. Nakon najvećih 72:49 (trica Opačka), gosti rade seriju 18:7 za krajnjih 79:67 i dva nova boda na Cedevitinom kontu.

Odlična utakmica Cedevite koja je čitavo vrijeme kontrolirala utakmicu, a posebno treba izdvojiti dvoznamenkaste Žižića (16 koševa i sedam skokova), Andersona (16 koševa, šest dodavanja i četiri skoka), Baždarića (14 koševa i četiri skoka) i Petrovića (12 koševa). Kod gostiju Raduljica 13, Jeremić i Radetić 12 koševa.