HAŠK smijenio Goričane

Mihaela Bradovski • utorak, 16.03.2010.

Nakon odigrane većine susreta 20. kola Treće HNL zapadne skupine, dogodila se smjena na vrhu. Prvo mjesto preuzela je momčad HAŠK-a iskoristivši kiks Gorice u Crikvenici...

Nogometaši Rovinja na svom stadionu iznenadili su Zelinu odigravši s njima 1:1, no ipak ne mogu biti zadovoljni. Imali su vodstvo sve do sudačke nadoknade i tri boda u džepu, a onda je Ćorić zabio za poravnanje. Vodeći pogodak za Rovinj postigao je u 50. minuti Goran Tomić.

Nakon vrlo lošeg ulaska u sezonu, sve bolje igraju nogometaši Nehaja. U ovom kolu su gostovali u Poreču kod Jadrana i odnijeli sva tri boda pobjedom 3:1. Krajem prvog poluvremena Porečani su poveli pogotkom Šurana, no u drugih 45 minuta sve je bilo u znaku Nehaja. Terensku nadmoć i bolju igru okrunili su golovima Špalja, Lukačića i Hajdinija.

Nakon što je Gorica u Crikvenici odigrala tek 0:0, HAŠK je zasjeo na prvu poziciju pobjedom u Nedeščini kod Jedinstva. Za minimalnih 1:0 strijelac je bio Sandi Hudorović koji je u 12. minuti iskoristio nesporazum u domaćoj obrani i to kaznio. U nastavku susreta obje momčadi su mogle do pogotka, ali vratari su ipak bili koncentrirani.

S identičnim rezultatom Grobničan je bio bolji od Orijenta. U izjednačenom dvoboju pobjedu Grobničanu donio je pogotkom u 58. minuti Pilčić, a Orijent je jednako tako mogao do boda nakon što su njegovi igrači u dva navrata gađali okvir gola.

Neizvjesno je bilo i u Puli gdje je Istra upisala novi poraz. Puljani se i dalje nalaze na dnu ljestvice sa svega sedam osvojenih bodova, a ovaj put na njihovom stadionu s 1:0 ih je svladao Medulin. Trenutak odluke dogodio se u 77. minuti kada je Fedotov pronašao put prema mreži domaćina.

Zbog loših travnjaka ranije su odgođeni susreti Vrbovca i Novalje, Maksimira i Rudeša te Španskog i Vrapča, a ti susreti bit će odigrani u utorak 16. veljače.