Dugopolje u krizi

Vedran Babić • ponedjeljak, 22.03.2010.

Glavni favorit 3. HNL - Jug, Dugopolje, iz kola u kolo sve više kompromitira svoje mjesto u Drugoj ligi sljedeće sezone. Najnoviji udarac njegovim ambicijama zadao mu je Neretvanac, koji ga je s 1:0 svrgnuo s trona lige i to mjesto prepustio Raštanama.

Iako je do kraja prvenstva ostalo još mnogo utakmica, forma Ivana Katalinića i njegove momčadi nije pretjerano ohrabrujuća. Uoči dolaska u Opuzen kod Neretvanca Dugopoljci su u posljednjih pet utakmica upisali samo dvije pobjede i našli se blizu gubitka vodećeg mjesta.

Upravo do toga je i došlo zahvaljujući novom porazu sada već bivšeg lidera. Kvalitetnijom igrom igrači Neretvanca pobijedili su 1:0, a strijelac odluke bio je Dino Deak u prvom napadu drugog dijela. U 65. minuti Vedran Hamzić je zaradio crveni karton zbog preoštrog starta, no gosti nisu uspjeli realizirati višak igrača na travnjaku.

Tako su na čelo ljestvice zasjele Raštane koje su s 2:0 bile bolje od Zmaja. Burčul je pogodio u samoj završnici prvog dijela, a konačan rezultat postavio je Gospić u 59. minuti. U idućem kolu Raštane gostuju upravo u Opuzenu gdje se Dugopolje "poskliznulo".

Najveći favorit lige vrlo lako se mogao naći i na trećoj poziciji, no Uskok je u ovom kolu bio slobodan. Približiti se vrhu mogao je i Primorac iz Biograda koji je u Kninu kod Dinare odigrao 1:1. U dvoboju do ovog kola petog i četvrtog na ljestvici poveo je gost preko Batiste, no Ivan Bulat je 20 minuta prije kraja zabio za bod domaćina.

Upravo taj pogodak izazvao je lavinu gostujućih protesta koji su rezultirali trima crvenim kartonima dodijeljenima službenim osobama Primorca. Navodno se strijelac Bulat poslužio rukom prilikom postizanja gola, no pomoćnik i glavni sudac nisu se oglasili. Uz to su nekoliko minuta kasnije isključeni i Batista i Ercegović (Dinara) zbog međusobne tučnjave.

Jadran (LP) uzeo je davljeniku Omišu važne bodove u borbi za ostanak odigravši također 1:1. Najbolji strijelac gostiju Frane Jerković zabio je za 1:0 svoje momčadi u 32. minuti, no Marin Knezović je izjednačio u 70. Daleko najveća pobjeda sezona zabilježena je u Kaštel Sućurcu gdje je Jadran s 8:0 pregazio GOŠK. Tri gola je postigao Kapitanović, dva Gavranić, a po jedan Zagorac, Katić i Zolota.

Još dva crvena kartona viđena su u Benkovcu na utakmici između Velebita i Hrvaca (2:2). Gosti su vodili 2:0 poslije 34 minute igre, ali su Šarlija i Matić ipak vratili utakmicu na početak i postavili konačnih 2:2. Isključenja su zaradili domaći igrač Kolić (drugi žuti) te trener gostiju Mirko Labrović krajem prvog dijela zbog prigovora.

Primorac 1929 je protiv Neretve uz dva gola Slobodana Gudelja - Velage upisao drugu uzastopnu pobjedu za bijeg s dna (3:1), a Zagora je s minimalnih 1:0 (Borozan) nadvisila Konavljanin.

• rider1123.03.2010. u 18:23
    slažem se, al samo mogu povirit na forum i naci ce rezultate puno brze neko ovako.... ovako su uvjerljivo zadnji
    rider11
  • Obrisan korisnik22.03.2010. u 22:13
    joj daj molim te! bmk za 3.hnl ! bolje im je da su revniji u objavljivanju novosti vezanih uz odbojku,rukomet,košarku jer svi ti sportovi su trofejniji od hrvatskog nogometa!
  • Weasley22.03.2010. u 21:50
    komentar nisam imao gdje ostaviti pa ga ostavljam pod 3. HNL pošto ima veze s tim...dragi moji sportnetovci odigrana su već 3 kola proljetnog dijela prvenstva 3. HNL-istok, a vi niste napisali NIJEDAN izvještaj s utakmica...neznam što se dogodilo, ali želim da se popravite čim prije ukoliko želite... [više na forumu]