Hajduk spasio Goricu

Mihaela Bradovski • utorak, 23.03.2010.

Momčadi s vrha 3. HNL zapadne skupine slavile su i u 21. kolu, a u derbiju kola u Velikoj Gorici Gorica je s 1:0 bila uspješnija od Grobničana...

HAŠK je na svom travnjaku ugostio momčad Crikvenice i ubilježio pobjedu 2:1. Vodeća momčad zapadne skupine 3. HNL vodila je 2:0 pogocima Kvržića i Boje da bi gosti u završnici zaprijetili pogotkom Kune, no pravu priliku ipak nisu imali. Gosti su tako samo nastavili niz slabih rezultata dok je HQAŠK stigao i do pete uzastopne pobjede.

Puno više se očekivalo od dvoboja Gorice i Grobničana koji je na kraju završen s minimalnih 1:0 za Goričane. Pobjedu domaćinu u derbiju je donio snalažljivi Hajduk koji je u sudačkoj nadoknadi najbolje reagirao na ubačaj Peka i poslao loptu iza leđa Milića.

Vrapče je u puno boljoj formi od Jedinstva, a to je pokazalo i u susretu u ovom kolu. Gosti iz Nedeščine nisu imali nikakve šanse, već nakon manje od pola sata igre kasnili su tri pogotka i bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom izgubiti. Srećom po njih i stalo se na tih 3:0 (Cmrečnjak, Iveković, Halužan). Domaćin je bio zadovoljan rezultatom, gosti su k tome igrali i s igračem manje cijelo drugo poluvrijeme i u takvim uvjetima je bilo i za očekivati kako će drugo poluvrijeme biti mirnije.

Novalja se približila petoplasiranoj Zelini svladavši je u međusobnom dvoboju 1:0. Na Pagu nije viđen odličan nogomet, a pogodak za pobjedu sredinom prvog poluvremena postigao je Čirjak. U nastavku susreta Zelina je pokušala doći barem do boda, no sve njihove pokušaje neutralizirala je obrana Pažana.

Orijent i Jadran krenuli su silovito, već za 21 minutu postignuta su tri pogotka, međutim na tome se stalo. Riječani su poveli golovima Bajramovića i Mikca, Šuran je smanjio i s tih 2:1 susret je i završio. treba spomenuti i kako je Orijent susret završio s desetoricom nakon što je sedam minuta prije kraja isključen Bajramović.

Maksimir nastavlja nizati poraze. Novi je stigao u Senju kod Nehaja koji je bio bolji s 3:1. Senjani su s dva pogotka Ibrahima Hajdinija nakon 20 minuta igre vodili 2:0 da bi početkom drugog poluvremena Karačić smanjio zaostatak. Kratko su Zagrepčani bili u igri, praktički u sljedećem napadu Nehaj je postigao treći pogodak i to preko Prpića za konačnih 3:1.

Medulin je nadigrao Špansko i svladao ga sa zasluženih 2:0. Domaćin je do pobjede stigao pogocima Glamočanina i Oliverića i usput propustio niz prilika za još uvjerljivije slavlje.

Istrina agonija se nastavlja. 16. poraz u svega 21 odigranom kolu stigao je u susretu s Rovinjom koji iz Pule odnosi sva tri boda zahvaljujući minimalnoj pobjedi 1:0. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Barlecaj i domaćinu preostaje protiv nekog drugog protivnika tražiti bodove.