Šibenčanima novi poraz

Branimir Korać • utorak, 23.03.2010.

Košarkaši Šibenika upisali su novi poraz u Ligi za ostanak. S gostovanja iz Dubrovnika vraćaju se s devetim porazom u ovom društvu, a Dubrovčani su slavili s 94:82...

I u trećem susretu u Ligi za ostanak košarkaši Šibenika upisali su poraz. Treći poraz u nizu razlog je za sve veću zabrinutost u šibenskim redovima jer stavlja pod znak upitnika očuvanje prvoligaškog statusa. Ispadanje u A-2 ligu za ovako velik klub bio bi ravan katastrofi.

Novi poraz stigao je na gostovanju kod Dubrovnika koji je bio bolji s 94:82. U prvom poluvremenu gosti su igrali dobro, imali su sredinom druge četvrtine i prednost 36:30 te se činilo kako bi mogli do pobjede. međutim već u završnici poluvremena domaćin je preko Krušlina i Karača napravio preokret te na odmor otišao s vodstvom 48:43.

Drugo poluvrijeme Šibenčani su otvorili sa 7:0, ali taj dobar ritam nisu uspjeli zadržati te je domaćin u završnici treće četvrtine preko Radića, Oštrića i Šćepanovića napravio seriju i pobjegao na 70:60.

U nastavku susreta nije bilo nikakve dvojbe. Dubrovčani su rutinirano otišli do pobjede, imali su tijekom posljednje dionice i plus 17 te su lako slavili 94:82.

Najbolji kod pobjednika bili su Filip Krušlin s 20 poena, Marko Radić s 19 poena te Ante Vranješ s 18 poena i deset skokova. Kod Šibenika Nikola Gaurina je ubacio 20 poena uz sedam skokova dok je Mario Filipović dodao 17 poena.