Zadar odradio posao

Branimir Korać • utorak, 23.03.2010.

Početak Lige za prvaka samo je potvrdio ono što smo znali i ranije. NLB ligaši i ostatak društva su dva različita svijeta. Zadar je to pokazao protiv Zaboka kojeg je svladao s 98:58...

Zadar i Zabok otvorili su natjecanje u Ligi za prvaka međusobnim dvobojem u SC Krešimir Ćosić. Neizvjesnosti nije bilo, Zadar je pokazao kako je za nekoliko kopalja iznad debitanta u društvu osam najboljih hrvatskih momčadi.

Konačnih 98:58 dovoljno govori kakva se bitka vodila na parketu u Zadru. Gosti su u susret ušli s mišlju kako je što manji poraz njihova misija, pobjeda im nije bila niti u primisli, a Zadranima je to dobro došlo kako bi susret odradili poput nekog malo jačeg treninga.

Vezane vijesti

Trener Danijel Jusup mogao je dati svima priliku, ali i odmoriti dobar dio onih koji su na svojim leđima iznijeli veći dio sezone. To se ne odnosi i na Roka Stipčevića koji je kao i obično imao veliku minutažu te je na parketu proveo 33 minute, najviše od svih aktera ovog susreta.

Od prve minute sve je bilo jasno. Domaćin je utakmicu otvorio sa šutom 9/9 iz igre, vrlo brzo se odvojio na dvoznamenkastu prednost te je već nakon prve četvrtine vodio s 30:12. U nastavku susreta rutinski su odrađivali posao, a na semaforu je na kraju stajalo visokih plus 40 - 98:58.

Rok Stipčević bio je najučinkovitiji u zadarskim redovima s 19 poena te po pet skokova i asistencija, a 16 poena dodao je Hrvoje Perić. Kod Zaboka 18 poena ubacio je Robert Lež, a 17 Ante Krapić.

U drugom kolu Zabok u svojoj dvorani igra protiv Cibone dok će Zadar gostovati u Slavonskom Brodu.