Pobjednički start za Svjetlost Brod

Matej Milanović • utorak, 23.03.2010.

Svjetlost Brod je u prvom kolu košarkaške Lige za prvaka svladala Dardu u gostima sa 76:71, nakon nekoliko preokreta u tijeku susreta...

Svjetlost Brod je nakon četiri minute povela šest razlike na gostovanju u Dardi. U pretposljednjoj minuti prve četvrtine gosti su imali i devet poena razlike, ali su na prvi odmor otišli samo s 20:18. Darda je seriju od pet poena sa kraja prve dionice nastavila i tricom u drugoj za minimalno vodstvo.

U tijeku druge četvrtine Brođani su vratili prednost koja je bila i pet razlike, ali su je pri samom kraju ponovno ugrozili te se na poluvrijeme otišlo sa samo 38:37 za goste. Baš kao što se dogodilo početkom druge četvrtine i u trećoj je Darda nastavila tamo gdje je stala krajem prethodne dionice i došla do vodstva.

Vezane vijesti

Ipak, Svjetlost je zaredala devet poena i ponovno pobjegla na osjetniju prednost, 50:43. Do odmora je Darda ponovno smanjila, tom prilikom na -4. Domaćini su potom izjednačili košem Marka Mandića u 36. minuti, no isti igrač je promašio slobodno bacanje za vodstvo.

Do kraja utakmice Darda je imala još par prilika za izjednačenje, ali ih nije iskoristila. Svjetlost Brod je u završnici uspjela zadržati prednost i slaviti sa 76:71. Dejan Mezarić je predvodio domaće s 15 poena. Poen manje upisao je Ivan Krolo koji je ostvario i devet skokova. Petar Ćosić je pak predvodio goste s 23 poena, dok je Filip Vukičević uz 16 poena ostvario devet skokova.