Lyon 2:0 Grenoble
Grenoble

Dva dinamovca na klupi, treći isključen

Maja Giljanović • subota, 27.03.2010.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren s klupe je odgledao pobjedu Lyona protiv Grenoblea. U majici fenjeraša priliku nije dobio Josip Tadić, a treći bivši dinamovac Boštjan Cesar je 15-ak minuta prije kraja Grenoble ostavio s devetoricom u polju.

Tri su se bivša dinamovca našla u zapisniku utakmice 30. kola Le Championnata između Lyona i Grenoblea. Dejan Lovren nije dobio priliku u majici Lavova, Josip Tadić nije zaigrao u Grenobleu, a Boštjan Cesar je odigrao 76 minuta dok zbog prekršaja na Edersonu u 75. i dugog jezika u 76. nije zaradio dva žuta i prije vremena se uputio pod tuš.

Lyon si protiv fenjeraša nije smio dozvoliti pogrešan korak jer uoči 30. kola sedmerostruki su prvaci zauzimali šesto mjesto pet bodova iza Bordeauxa i Montpelliera, a četiri boda iza Auxerrea na trećoj poziciji koja sljedeće sezone vodi u treće pretkolo Lige prvaka.

Činjenicu da je gol Grenoblea branio debitant Brice Maubleu Lyon nije uspio iskoristiti cijelo prvo poluvrijeme, 20-godišnjak, koji je nenadano dobio priliku zbog ozljede Le Croma i suspenzije Vivianija, u prvih je 45 minuta skinuo šanse Gonalonsu, Bastosu i Edersonu.

Lyon je u nastavku zaigrao još ofenzivnije i golom Michela Bastosa Maubleua probio u 48. minuti. Lavovi su nastavili pritiskati, pucali su Ederson, Gomis, Bastos, Lisandro Lopez i Reveillere, ali ili su pucali tik do okvira gola ili je Maubleu obranio ili ga je spasila prečka. Promašaji su se Lyonu zamalo obili o glavu u 86. minuti, ali 100 %-tnu šansu Akroura je skinuo Lloris. Tri minute nakon što je Alžirac prokockao kolosalnu priliku pitanje pobjednika i definitivno je riješio Delgado.

Prva je ovo pobjeda Lyona nakon 27. veljače protiv Nice (2:0) i u pravi čas tri dana uoči prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka protiv Bordeauxa na Gerlandu.