Valenciennes 2:0 Bordeaux
Bordeaux

Bordeaux iz šupljeg u prazno

Maja Giljanović • srijeda, 28.04.2010.

Ni šestu utakmicu uzastopce u Le Championnatu Bordeaux nije pobijedio, a ovog puta nije osvojio ni bod koji im se prije 10 dana zalomio protiv Lyona. Sol na ranu Žirondinaca utrljao je i Valenciennes, Pujol i Kadir su krivci što Bordeaux četiri kola prije kraja za vodećim Marseilleom zaostaje 14, a za Lilleom na trećoj poziciji koja osigurava Ligu prvaka četiri boda.

Kola su za Bordeaux nizbrdo krenula u finalu Liga-kupa protiv Marseillea (1:3) koncem ožujka i još se nisu zaustavila. Ispali su iz Lige prvaka u četvrtfinalu od Lyona, prokockali svu prednost koju se osigurali u jesenskom dijelu prvenstva i u Le Championnatu nisu pobijedili od 21. ožujka protiv Lillea (3:1).

Nakon Nancyja (1:2), PSG-a (1:3), Le Mansa (1:2) i Lorienta (0:1) posrnule Žirondince je pobijedio i Valenciennes. U zaostaloj utakmici 30. kola Laurent Blanc je na travnjak Nungessera izveo ofenzivnih 4-1-3-2 s Chamakhom i Gouffranom u špici napada, ali uzalud.

Bez ozlijeđenih Gourcuffa, Planusa i Fernanda i sa suspendiranima Jussiejem i Saneom Bordeaux je odigrao beskrvnih 90 minuta, stvorio jednu jedinu šansu (Wendel u 86.) i izgubio golovima Pujola u 14. i Kadira u 71. minuti. Mogli su gosti proći i gore, ali Bong je u 23. promašio za trepavicu, Rame mu je u 70. obranio šut, a Pujolu je u 59. gol poništen zbog navodnog ofsajda.

Bordeaux je šesti, sve dalji i od Europske lige, a kamoli Lige prvaka. Četvrti Montpellier ima tri boda više, a peti Lyon dva boda više i utakmicu manje.