Runju opekla "petarda"

Maja Giljanović • nedjelja, 28.03.2010.

Hrvatski reprezentativac Vedran Runje pokazao se u odličnom svjetlu prvih 30-ak minuta utakmice 30. kola Le Championnata, ali nakon što je "popio" gol u 42. minuti njegov Lens se raspao i bivši je hajdukovac u Nancyju ukupno pet puta vadio loptu iz mreže.

Vedran Runje je u prvih pola sata utakmice 30. kola Le Championnata spasio Lens "brat-bratu" četiri gola. Hrvatski je reprezentativac sjajnim refleksom skinuo šansu Hadjija u 6. minuti, zaustavio je i Brisona i Diju, ali nakon što je 100 %-tnu šansu Lensa prokockao Akale, Runje je poklekao u 42. minuti.

Bivši hajdukovac na jednu je visoku loptu istrčao u prazno, grlom u jagode, a poklon-bon je iskoristio Dia. 22-godišnjak je u 45. minuti podebljao prednost na 2:0, Hadji je u 60. povisio na 3:0, briljantni Dia svojim je trećim golom rezultat podigao na 4:0, za "petardu" se u 68. minuti pobrinuo Berenguer, a počasni je gol Lensa u trećoj minuti nadoknade iz jedanaesterca postigao Jemaa.

I Lorient je očitao lekciju Saint-Etienneu i golovima Amalfitana, Gameira (2) i Dubarbiera ostvario najveću ovosezonsku pobjedu nakon što su u studenom prošle godine torpedirali Grenoble 5:0.

PSG se smilovao Boulogneu i zadovoljio se pobjedom od tri razlike. Parižanima su pomogli i gosti koji su prvi gol zabili sami sebi (Lecointe je u 26. minuti skrenuo udarac Sessegnona), u 28. je izravno isključenje zbog prekršaja na Hoarauu zaradio Soumare, a u 33. su skrivili i jedanaesterac koji je u 2:0 pretvorio Hoarau. Brojčanu prednost PSG je iskoristio još samo jednom, Kežman je u 80. strijelac za okruglih 3:0.

Gostujućim su se bodovima osladili Rennes i Nice. Rennes je zapečatio sudbinu Le Mansa i golovima Bangoure iz jedanaesterca i dva Brianda (3:1) ih otpravio u Ligue 2, a Nice je golovima Mouniera i Moulonguija slavila protiv neinspiraranih Ljubičica oslabljenih i isključenjem Mansearea pola sata prije kraja utakmice.

• Obrisan korisnik28.03.2010. u 23:37
    "Vedran Runje je u prvih pola sata utakmice 30. kola Le Championnata spasio Lens "brat-bratu" četiri gola. " i još je dobio 5 komada, pa dobro kakva je to obrana??