Lille 4:1 Montpellier
Montpellier

Lille pregazio Montpellier

Maja Giljanović • nedjelja, 28.03.2010.

Posljednja večerašnja utakmica 30. kola na Metropoleu između Lillea i Montpelliera podigla je prosjek na gotovo tri gola po susretu. Montepellier je ovdje gostovao 14 puta, pet puta izvukao bod i samo jednom pobijedio, a ni ovog puta se nije proslavio, Lille je odigrao briljantnih 90 minuta i slavio 4:1.

Lille je nakon prvog poluvremena vodio 1:0 golom trećeg najboljeg strijelca Le Championnata Gervinha iz 17. minute (Brazilac se oporavio nakon ozljede gležnja koja ga je na oko mjesec dana udaljila iz prve momčadi), Camara je izjednačio u prvoj minuti drugog dijela, ali gol Senegalca bio je sve što je Montpellier pružio. Utakmicu je prelomio gol Cabayea iz jedanaesterca u 53. minuti, Frau je četiri minute poslije podebljao prednost, a Toure je u 70. poslao i četvrtu loptu iza Jourdrena.

Najteži je ovo poraz Montpelliera nakon 0:4 u Monte Carlu 13. siječnja, a Lille je pred svojim navijačima nakon Bordeauxa (2:0) i Lyona (4:3) dobio i trećeg pretendenta na najviši plasman, zbog bolje gol-razlike preskočio Lavove i na četvrtom mjestu Auxerreu koji je na poziciji koja sljedeće sezone vodi u treće pretkolo Lige prvaka se približio na bod, a Bordeauxu i Montpellieru izjednačenima na čelu na dva boda.

Njihovo prvo mjesto u slučaju pobjede u Monte Carlu protiv Monaca Jerka Leke i Darija Šimića može preuzeti Auxerre.