Uskok pao u Stobreču

Vedran Babić • utorak, 06.04.2010.

Kliški Uskok vrlo vjerojatno se oprostio od utrke za naslov u 3. HNL - Jug. Na gostovanju u Stobreču kod Primorca 1929 poražen je 2:0 i sada njegov zaostatak za vodećim Dugopoljem iznosi sedam bodova. Drugoplasirane Raštane pak nisu dopustile iznenađenje na svom terenu protiv vrlo dobrog Jadrana LP te su se pobjedom 3:1 vratile na samo jedan bod minusa.

Tragičan događaj koji se zbio u svlačionici Jadrana iz Kaštel Sućurca u kojem su dva mladića iz Neretvanca pri tuširanju doživjeli strujni udar, zasjenio je odigranu utakmicu koja je završila 4:1 u korist domaćina. Imena stradalih su Valentin Ćorić i Zvonimir Čamo, a obojica se trenutno uspješno oporavljaju u KBC-u Split.

U ostalim utakmicama najviše pozornosti plijenilo se u Raštanama Gornjim i Stobreču gdje su u akciji bili drugi i treći sastav lige. Raštane su s 3:1 bile bolje od Jadrana LP i zadržale minimalan zaostatak za Dugopoljem. Burčul je načeo goste s bijele točke u 31. minuti, a na 2:0 povisio je Gospić u 68. Dvije minute potom Burčul je svojim drugim pogotkom zaključio utakmicu, a počasni pogodak za goste postigao je sedam minuta prije kraja Glasović.

U grčevitoj borbi za ostanak nogometaši Primorca 1929 ostvarili su vitalnu pobjedu protiv Uskoka. Ćurić je zabio za vodstvo Stobrečana već u desetoj minuti, a Jurjević - Škopinić je u 85. potvrdio važna tri boda svoje momčadi.

Bez pobjednika odigrani su susreti između Zmaja i Neretve (0:0) te Omiša i Konavljanina (1:1), a domaće pobjede upisali su još Velebit i Zagora. Velebit je s dva gola u drugom dijelu porazio GOŠK 2:0, dok je Zagora u uzbudljivom okršaju s 3:2 nadjačala Hrvace.