3. Hrvatska nogometna liga - Jug, 24. kolo, 01.04.2010, 16:00 h
Dinara 0:2 Dugopolje
Dugopolje

Dugopolje osvojilo Knin

Vedran Babić • petak, 02.04.2010.

U prvoj utakmici 24. kola 3. HNL - Jug lider Dugopolje je s lakih 2:0 projurio Kninom u dvoboju s Dinarom i tako dodatno učvrstio prvu poziciju uoči nadolazećeg vikenda i utakmica koje igraju njegovi glavni konkurenti, Raštane i Uskok.

Kratkotrajna kriza Ivana Katalinića i njegove momčadi sada je definitivno stvar prošlosti. Serija od dva uzastopna poraza prekinuta je u prošlom kolu pobjedom nad Jadranom iz Kaštel Sućurca, a u Kninu se vodeća momčad lige osladila još jednom, ukupno 14. pobjedom u sezoni.

S 2:0 su Dugopoljci porazili Dinaru, a da će utakmica završiti dobro po goste pokazala je već četvrta minuta kada je Božidar Balić pravim eurogolom iz slobodnog udarca zabio za njihovo vodstvo. Domaćini su nakon toga stvorili nekoliko lijepih prilika, ali su zakazali u realizaciji.

Kazna je stigla u 34. minuti kada je Tomislav Brnadić glavom pospremio loptu u mrežu poslije Balićevog kornera. Dinara je u nastavku pokušavala promijeniti rezultat, no to joj nije pošlo za nogom i ipak je morala upisati drugi ovosezonski poraz podno Tvrđave.

S nova tri boda Dugopolje sada ima četiri više od Raštana koje čeka nezgodan okršaj s Jadranom (LP) i čak sedam više od Uskoka koji gostuje u Stobreču kod Primorca 1929.