Raštane zaustavljene u Kninu

Vedran Babić • četvrtak, 22.04.2010.

Odigrano je 27. kolo 3. HNL - Jug. Vodeće Raštane osvojile su tek bod protiv Dinare, dok je Dugopolje s minimalnih 1:0 porazilo Zagoru i na taj način steklo prednost u borbi za naslov s obzirom da uz jednaki broj bodova imaju i utakmicu manje. Uskok je nadvisio Jadran LP i tako stigao na samo četiri boda od vodećeg dvojca.

Puno stvorenih prilika i samo jedan pogodak. Bilanca je to utakmice između Dugopolja i Zagore u kojemu je domaćin bio dominantniji. Na kraju, jedini pogodak postigao je Ante Barać početkom nastavka i to je bilo dovoljno za bodovno poravnanje na ljestvici s Raštanama koje su remizirale (0:0) kod Dinare u Kninu. Obje momčadi su imale svoje izgledne prigode pa je podjela bodova i najpošteniji ishod.

S 53 boda Raštane i Dugopolje su sada poravnati na vrhu, no Dugopoljci imaju utakmicu manje i bolju poziciju uoči same završnice prvenstva. S četiri boda manje i također utakmicom manje od Raštana na trećoj poziciji nalazi se Uskok. Klišani su s 3:2 bili bolji od prvog pratitelja Jadrana LP i ubilježili treću uzastopnu pobjedu.

Primorac (B) - Omiš odgođeno

Zbog tragične pogibije Antonija Jajčanina (19) u prometnoj nesreći, inače juniora biogradskog Primorca, odgođena je utakmica između spomenutog kluba i Omiša.

Rano vodstvo koje je domaćinu donio Grbeša s bijele točke u osmoj minuti poništio je Dominiković u 21., no Uskok je ponovno poveo preko Guve u 33. Dvije minute poslije Klišani su napravili veliki korak ka pobjedi kada je Grbeša realizirao drugu najstrožu kaznu na utakmici, a konačnih 3:2 postavio je u nastavku svojim drugim golom Dominiković.

Neretva je u Grudama kreirala sjajan preokret s 0:2 na 3:2 protiv Konavljanina i tako prekinula crni niz od pet utakmica bez pobjede, dok su Hrvace s 4:0 nanijele još jedan poraz Zmaju i gurnule ga još bliže opasnoj zoni. Primorac 1929 je, pak, drugom uzastopnom pobjedom ostvarenom u Dubrovniku kod pretposljednjeg GOŠK-a napravio golemi posao glede ostanka (Jurjević-Škopinić 10'), a Jadran KS i Velebit su remizirali (1:1) i tako ostali "zacementirani" u sredini ljestvice.