Vodeći duo nastavlja bitku

Vedran Babić • utorak, 27.04.2010.

Raštane i Dugopolje nastavljaju svoju veliku borbu za proboj u Drugu ligu. Poslije 28. prvenstvenog kola obje momčadi su i dalje poravnate na vrhu ljestvice, a to je rezultat njihovih visokih pobjeda nad Konavljaninom, odnosno Primorcem 1929.

Predvođeni dvostrukim strijelcem Goranom Burčulom Raštane su zadržale prednost na ljestvici. Na svom su travnjaku s 4:0 ispratili Konavljanin i upisali 17. pobjedu. Burčul je postigao prva dva pogotka, od kojih je prvi zabilježen već u prvoj minuti, a preostala dva gola u nastavku djelo su Čačića, odnosno Batura.

Iako su trenutno vodeće, Raštane ipak imaju utakmicu manje od Dugopolja i za momčad Ivana Katalinića to bi mogla biti značajna prednost u ovoj neizvjesnoj završnici. Dugopoljci su na potencijalno nezgodnom gostovanju u Stobreču slavili s uvjerljivih 5:1 protiv Primorca 1929.

Nakon dvije lijepe propuštene prilike domaćina, gosti su poveli u 27. minuti preko Igora Škorputa, bivšeg igrača RNK Split. Na 2:0 povisio je Barać preciznim udarcem s bijele točke u 45. Sve do 82. minute mreže su mirovale, a onda je Škorput u kratkome roku postigao još dva pogotka i upotpunio svoj hat-trick. Bajamić je potom zabio za 5:0, a počasni pogodak za Primorac postigao je Slobodan Gudelj - Velaga u 86. minuti.

Uskok se remijem bez golova u Metkoviću kod Neretve vjerojatno oprostio od utrke za naslov, dok je u dramatičnoj završnici Jadran LP osvojio tri boda protiv Hrvaca. Gosti su poveli u 48. minuti pogotkom Kunca, a izjednačio je Dabić u 73. Igrala se druga minuta sučeve nadoknade kada je gostujući igrač Dolić matirao vlastitoga vratara i poklonio puni plijen svojim suparnicima.

Uzbudljivo je bilo i u Benkovcu gdje je Velebit s 3:2 porazio Dinaru. Domaćini su već u 15. minuti vodili 2:0 (Matić, Uskok), no gosti su u 57. minuti smanjili na 2:1 preko Vrljića. U 62. ponovno je strijelac Uskok za 3:1, a tri minute kasnije Matić svojim drugim pogotkom vraća utakmicu u neizvjesnost iz koje se u konačnici ništa dobroga nije izrodilo za njegovu momčad.

Zagora je pogocima Borozana i Emera s 2:0 nadvisila Neretvanac, dok je Zmaj napokon trijumfirao poslije šest neuspješnih pokušaja i na vrijeme započeo svoj bijeg s dna tablice. Makarani su istim rezultatom bili bolji od biogradskog Primorca, a strijelci su bili Selak i Adriano.

I konačno, derbi začelja u Omišu pripao je domaćinu koji je s 3:2 nadjačao dubrovački GOŠK i vratio nadu u ostanak. Početno vodstvo Omišana (Šarić) poništio je u 21. minuti Rezo, no domaćin je pogotkom Žilića ponovno prešao u prednost. Četiri minute prije kraja poluvremena Peković povisuje na 3:1, a konačnih 3:2 u 90. minuti postavlja Čikato.