Preokret Lyona, Lovren na klupi

Maja Giljanović • srijeda, 05.05.2010.

Uzalud Dejanu Lovrenu odlična partija prije tri dana u Montpellieru i uvrštavanje u momčad kola u izboru portala Goal.com, hrvatski je reprezentativac derbi utakmicu 36. kola Le Championnata između Lyona i Auxerrea odgledao s klupe, a Lavovi su nadoknadili vodstvo gostiju i slavili golom Pjanića u 85. minuti. Lille je pobjedom u Toulouseu preuzeo drugo mjesto ispred Lillea, Lyon je četvrti uz utakmicu manje, a Montpellier je trijumfom protiv Sochauxa prestigao Bordeaux i Žirondince izbacio iz Europe.

Uzbudljiva večer u 36. kolu Le Championnata. Derbi utakmica između Lyona i Auxerrea obilovala je šansama (tri stative Lyona i jedna Auxerrea), postignuta su i tri gola, a navijači na Gerlandu slave Lisandra Lopeza i Miralema Pjanića.

Argentinac je u nadoknadi prvog poluvremena iz jedanaesterca poništio gol Jelena iz 15. minute, a Bosanac se u 85. minuti našao na pravom mjestu u pravom trenutku. Dotad odlični Sorin ubačaj Kallströma servirao je ravno na nogu Pjaniću, 20-godišnjak je pucao iz prve i četvrtim ovogodišnjim golom Lavovima donio sva tri boda.

Lyon je četvrti dva boda iza Lillea i Auxerrea samo što Dejan Lovren i Lyon - bivši dinamovac je unatoč odličnoj utakmici protiv Montpelliera prije tri dana večeras svih 90 minuta odgledao s klupe - imaju utakmicu protiv Monaca u rezervi.

Auxerre je skliznuo na treće mjesto, 20 golova bolja gol-razlika trenutno Lille vodi izravno u Ligu prvaka. Lille je golovima Cabayea u 34. i Obraniaka u 47. minuti slavio u Toulouseu.

Trijumf vani je upisao i Montpellier. Igrači Renea Girarda su nakon šest utakmica u kojima su od mogućih 18 osvojili četiri boda na Auguste Bonalu slavili protiv Sochauxa golom Coste u 71. minuti i prestigli Bordeaux na poziciji koja sljedeće sezone vodi u Europsku ligu.

Žirondinci su osvojili samo bod u Nici. Nice je vodila od 27. minute i gola Faea, Bordeaux za koji je svih 90 minuta odigrao Gregory Sertić je izjednačio u 33. minuti preko Wendela, prošlogodišnji prvaci su pritiskali, ali zid Nice više nisu probili.

Saint-Etienne se spasio, a Boulogne i Le Mans su se utopili. Najtrofejniji francuski klub tri je boda u Boulogne-Sur-Meru iščupao u 87. minuti, Le Mans je poklekao u Nancyju (2:3) i dva kola prije kraja Les Verts ispred Le Mansa imaju 10 i ispred Boulognea 11 bodova prednosti.

Jerko Leko je izborio klupu Monaca na gostovanju u Lorientu, nije ulazio na travnjak, a Monaco je dvaput vodio i prokockao pobjedu, u 79. minuti na 2:2 je izjednačio najbolji strijelac lige Gameiro. 70 minuta u remiju Lensa i Grenoblea (1:1) odigrao je Josip Tadić, a bod svima epilog je i utakmice na Parku prinčeva između pobjednika Kupa PSG-a i Valenciennesa (2:2).