Balić spasio Dugopolje

Vedran Babić • ponedjeljak, 10.05.2010.

Kasnim pogotkom protiv Jadrana LP Dugopolje se vratilo na vrh trećeligaške ljestvice i možda ostvarilo ključnu pobjedu u borbi za prvo mjesto s Raštanama koje su u ovom kolu bile slobodne.

Premda je dominirao od početka utakmice i u potpunosti nadigrao suparnika, sastav Dugopolja tek je u 85. minuti stigao do vrijedna tri boda kod kuće protiv Jadrana LP. Strijelac je bio Božidar Balić. Na prvenstvenoj ljestvici momčad Ivana Katalinića sada ima dva boda više od Raštana, a do kraja su ostala još samo tri kola.

Zahvaljujući Brazilcu Rafaelu Batisti nogometaši biogradskog Primorca porazili su Konavljanin 3:1. Gosti su poveli već u petoj minuti preko Grbešića, a na 1:1 je samo tri minute kasnije izjednačio Visković. U 35. Batista dovodi domaćina u vodstvo, a u 90. potvrđuje pobjedu Primorca protiv 15. momčadi ljestvice.

U početnom minusu našao se i Jadran (KS), ali je i on poput Primorca uspio preokrenuti rezultat. Omišani su u Kaštel Sućurcu poveli u devetoj minuti golom Šarića, ali se Kapitanović s dva pogotka pobrinuo za trijumf Jadrana i vrlo vjerojatno ispadanje Omiša koji na posljednjoj poziciji trenutno zaostaje čak pet bodova za GOŠK-om, koji je s 1:0 nadvisio Neretvu (Bijedić 39') i Konavljaninom.

U dvoboju momčadi iz sredine ljestvice Velebit je s 2:1 bio bolji od Zagore premda je i on ispočetka bio u minusu. Borozan je u 27. zabio za prednost gostiju, no samo tri minute potom Klapan vraća stvari na početak. Pobjedonosni pogodak postigao je u 67. minuti Srzentić.

Stevica Dujaković pogodio je u 94. minuti za jedini remi kola u susretu njegove Dinare i Primorca 1929 (2:2), dok je Zmaj ubilježio jedinu gostujuću pobjedu protiv Neretvanca (4:2).

Početno vodstvo Makarana (Adriano) poništili su i u korist domaćih preokrenuli Zonjić i Sentić, da bi ponovno Adriano izjednačio na 2:2, a u 62. minuti zabio i treći gol za vodstvo 3:2. Konačnih 4:2 postavio je Krišto devet minuta prije isteka vremena.