Raštane (opet) izgubile korak

Vedran Babić • nedjelja, 16.05.2010.

32. kolo 3. HNL Jug vrlo vjerojatno je odlučilo prvaka. Uz još samo dva kola do kraja Dugopolje ima četiri boda više od Raštana, a epilog je to utakmica u kojemu je lider s 2:1 slavio u Metkoviću, dok je njegov prvi pratitelj kod kuće remizirao s Hrvacama. U borbi za ostanak, pak, fenjeraš Omiš je izgubio dva ključna boda protiv Dinare i tako se praktički oprostio od trećeligaškog društva.

20. ligaškom pobjedom Dugopolje je praktički osiguralo naslov. Iako će neovisno o konačnom ishodu prvenstva upravo oni biti promovirani u Drugu ligu s obzirom da jedini imaju licencu, osvojiti naslov i biti prvi je također vrlo bitno. Veliki, možda čak i najveći korak dosad po tom pitanju, napravili su savladavši u Metkoviću Neretvu 2:1.

Škorput je u 18. minuti doveo goste u vodstvo, a Čeliković je početkom nastavka povisio na 2:0. U 72. Brečić je smanjio zaostatak na 2:1, no iako je do kraja utakmice ostalo još dovoljno vremena za izjednačenje, do njega ipak nije došlo i tri boda otišla su lideru.

Jedina momčad koja je Ivana Katalinića i njegove igrače mogla zaustaviti na putu do titule su Raštane, no one su kod kuće protiv Hrvaca prokockali vodstvo od 2:0 i tako povećali svoj zaostatak na četiri boda. Taj rezultat postavljen je već poslije deset minuta (Burčul, Batur), da bi Kunac i Božiković u nastavku donijeli bod gostima čiji je trener Mirko Labrović isključen u 59. minuti zbog vrijeđanja suca.

Hrvace - Uskok 3:3

U zaostaloj utakmici 31. kola koja je odigrana u utorak Hrvace i Uskok su u sadržajnoj i vrlo uzbudljivoj utakmici remizirali (3:3). Gosti iz Klisa su na poluvremenu imali prednost od 2:0 koju su im donijeli Grbeša i Bašić, no domaćina je u egal s dva pogotka do 67. minute vratio Božinović. U međuvremenu je igrač domaćih Mijač isključen zbog nesportskog ponašanja. U 83. Nikolić pogađa za novu prednost Uskoka, a konačnih 3:3 postavlja duboko u sučevoj nadoknadi nesretni Boban koji je zabio autogol.

Uskok je pobjedom nad biogradskim Primorcem potvrdio minimalno treću poziciju na kraju sezone, a još jedino može napredovati i to ukoliko nadoknadi četiri boda minusa u odnosu na Raštane. Gost u Klisu poveo je u devetoj minuti preko Moravčića, no domaćin je već do 28. preokrenuo na završnih 3:1 i to pogocima Bobana, Grbeše i Guća.

U početnom zaostatku našao se i Jadran LP protiv Neretvanca. Vodeći pogodak za Opuzence postigao je u 37. minuti Sentić, no na poluvremenu je rezultat ipak bio poravnat. Strijelac je bio Jerković u 45. To kao da je presjeklo goste koji su do kraja utakmice primili još tri pogotka (Dominiković, Jerković, Barbir) i ostali bez isključenog Utovca.

Od ostalih utakmica najviše vrijedi izdvojiti visoku pobjedu Primorca 1929 nad Velebitom (6:1). Premda su gosti iz Benkovca poveli u 12. minuti preko Barnjaka, raspoloženi domaćini nisu dopustili da ih to poremeti te su već do poluvremena preokrenuli na 3:1 (Ćurić, Galić, Šaran), a u nastavku s još tri pogotka (Ćurić, Gudelj-Velaga, Batinić) zaključili odličnu utakmicu.

Zmaj je s dva pogotka u razmaku od 70. do 75. minute porazio Jadran KS, a Konavljanin je s 3:0 nadigrao dubrovački GOŠK. Strijelci za prvu pobjedu poslije šest utakmica bili su Vukadin u prvom te Krilanović i Grbešić u drugom dijelu. I konačno, posljednji Omiš vodio je protiv Dinare od 43. minute pogotkom Žilića te bi s eventualna tri boda ostao u igri za ostanak, ali mu je te ambicije ozbiljno uzdrmao Matić 12 minuta prije kraja kada je pogodio za konačnih 1:1.