Međimurci ostali bez domaće pobjede

Ivana Strahija • četvrtak, 27.05.2010.

Ni u petom domaćem susretu u kvalifikacijama za 1. HKL Međimurje nije uspjelo nadigrati svoje protivnike, mladu ekipu Mladosti. Unatoč tome, ponovno smo vidjeli zanimljiv košarkaški dvoboj, najbolju pozivnicu gledateljima za češće posjećivanje utakmica Međimurja.

MEĐIMURJE – MLADOST 69:72

(11:22, 20:22, 20:10, 18:18)
Čakovec, dvorana II osnovne škole, gledatelja 150

Međimurje: Klarić 14, Jelenić, Mario Novak Marek 13, Vugrinec 5, A. Hrkač 5, Zaspan 8, N. Hrkač, Vurušić, Čajić, Mario Novak Medo 15, Manuel Novak, Golubić 9

Mladost: Katura 7, Rogić, Petrić 20, Kraljević 11, Sertić, Poljak 19, Lebo, Mamić, Buva 13, Lovrić 2, Bubalo, Jurković

Jako su loše, skoro pa poslovično, u susret krenuli Međimurci. U prvih deset minuta postigli su svega 11 poena, a mladostaši točno dvostruko toliko. Ovakav se rezultat djelomično može pripisati izostanku dvojice važnih igrača Međimurja, koji su kroz kvalifikacije bili sastavni dio petorke, Josipa Bilinovca, koji se vratio u Široki kako bi se priprema s reprezentacijom, te Nikole Hrkača, koji se nesretno ozlijedio na treningu u ponedjeljak. Druga je četvrtina po domaće bila bolja s 20 poena, ali su gosti iz Zagreba ubacili 22, pa se na odmor ide s 31:44.

Komentirajući prvo poluvrijeme susreta trener Međimurja Srećko Štampar je rekao: "Nije imalo smisla da zadržavamo Bilinovca za ovu zadnju utakmicu, pošteno je odradio sve što smo se dogovorili, a Hrkačovu ozljedu nismo mogli predvidjeti. Zbilja su nam nedostajali u rotaciji i dvojio sam kako uopće krenuti. Počeli smo sa zonskom obranom, koja je bila užasna, a ni napad nije valjao, primili smo zbilja previše poena."

U drugom poluvremenu konačno prava uzbuđenja za domaće navijače. Unatoč promašajima Zaspana i Klarića Međimurci izjednačuju na 48:48 (slobodna bacanja Mario Novak Medo), te tjeraju gostujuću ekipu u nervozu i greške. Treća četvrtina završava s 51:54, a u posljednjem dijelu, uz Golubićeve trice i precizne šuteve Klarića te Vugrinca domaći konačno prelaze u vodstvo kod 62:61.

Zagrepčani opet odlaze na 56:61, ali Međimurci imaju daha za još jedan povratak u utakmicu, oba Maria Novaka imaju sigurnu ruku pa je 40 sekundi do kraja na semaforu 69:70. Na žalost dvorane u Čakovcu, domaći košarkaši nisu uspjeli opet preokrenuti rezultat, Zagrepčani su točni iz slobodnih bacanja i susret završava 69:72.

"Nismo uspjeli ponoviti priču iz Zagreba i preokrenuti do kraja. No, nemamo za čime žaliti, osmi možda za domaćom pobjedom, jer mislim da smo i ovim kvalifikacijama Čakovčane podsjetili na košarku u našem gradu i da će nakon ovoga i u novoj sezoni dolaziti u tako lijepom broju", zaključio je Štampar.