Lipik prvak, ali ostaje u ligi

Ivana Strahija • ponedjeljak, 07.06.2010.

Pobjedom protiv Mladosti u Prelogu Lipik je zaključio izuzetno uspješnu sezonu, u kojoj je s bodom prednosti pred drugoplasiranom MV Croatijom osvojio prvo mjesto tablice.

Susret u Prelogu nije mogao početi bolje za Lipik. Čakalić je već u petoj minuti svladao domaćeg vratara Marčeca, najavivši tako pobjednika susreta. Preložani imaju problema sa igrom protiv raspoloženih gostiju, pa pola sata kasnije rezultat glasi 0:2, gol je zabio Šimunović.

Nakon povratka s odmora Šimunović je još jednom spretan za 0:3, iskoristivši treći odbijanac preloškog vratara. Konačnih 1:3 postavlja domaći Jarić u 62. minuti. Po konačnom sučevom zvižduku gostima su na travnjak došli čestitati vjerni navijači, koji su ih glasnim bodrenjem, zvučnim efektima i zastavama pratili i na ovoj utakmici.

Na žalost, Lipik neće iskoristiti priliku i ući u 2. HNL, zbog raznih, pretežito financijskih razloga. Svoje će mjesto tako prepustiti drugoplasiranoj MV Croatiji, koja je, kako saznajemo, već započela pripreme za sezonu u višem rangu natjecanja. Lipiku ipak treba čestitati na odličnom poslu, jer su u debitantskoj sezoni osvojili titulu prvaka 3. HNL Istok.