1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 24.07.2010, 20:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1200
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška), Goran Pataki (Đakovo)

Nikola Vlahović • subota, 24.07.2010.

Karlovac je u prvom kolu domaćeg prvenstva na svom terenu dočekao Inter iz Zaprešića. Domaćini su bili bolji i zasluženo su svladali Inter 3:0. Šahovska igra trajala je do pred kraj prvog poluvremena, a onda je Špišić zabio za vodstvo Karlovca. U nastavku je Inter ostao s igračem manje, a Karlovac je to iskoristio i zabio još dva gola.

Enes Novinić
67'
18
Ante Batarelo
79'
17
Slavko Šipić
81'
Bernard Gulić
46'
11
Tomislav Bosec
71'
24
Ivan Herceg
79'
Ilija Lončarević

Tijekom ljetnog prijelaznog roka i Inter i Karlovac promijenili su mnogo igrača. Inter je doveo osam novih igrača, a čak ih 14 više na stanuje u Zaprešiću. S druge strane, Karlovac je također bio aktivan na nogometnom tržištu. Na stadion pokraj Korane stiglo je deset novih imena, a devet ih je potražilo nove sredine.

Premda je trener Karlovca, Igor Pamić, najavio da će se u prvoj postavi naći Ante Batarelo i Enes Novinić, pred sam početak susreta Paminjo se predomislio pa su umjesto tog dvojca na teren istrčali Viktor Špišić i Niko Tokić. Obje momčadi u utakmicu su krenule vrlo agresivno, a prvi udarac u okvir gola uputili su gosti odmah u trećoj minuti. Odlično je iz daljine pucao Antun Palić, ali vratar Karlovca sjajno reagira i vadi loptu iz lijevog kuta.

POJAČANJA ZABILA

Karlovac je u ljetnom prijelaznom roku doveo Viktora Špišića i Edina Husića, a trener Igor Pamić je rekao da su to pravi igrači koji znaju postići gol, a obojica su to u utakmici s Interom i potvrdila. Naime, Karlovac je poveo preko Špišića, a gol za 2:0 postigao je Husić.

Odmah su u šestoj minuti odgovorili igrači Karlovca, ali udarac Golema i Tokića uspjela je blokirati obrana Intera. Prvih desetak minuta utakmice prošlo je u vrlo agresivnoj i žustroj igri. Karlovac je u 15. minuti do prednosti pokušao doći iz daljine. Paracki se krasno oslobodio dvojice čuvara i iz daljine pucao, ali njegov pokušaj otišao je pored desne vratnice. Deset minuta nakon toga udarac je isprobao i Matija Štefančić, ali nije bilo prevelike opasnosti za Krševana Santinija, vratara Intera.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena, napadač Intera Abilaliaj Arber, utekao je po desnoj strani svom čuvaru, ali njegov ubačaj završio je u naručju Sunare. Međutim, tri minute prije odmora Karlovac je došao u vodstvo. Nakon ubačaja Kovačevića na pravom mjestu se našao Špišić i sa pet metara glavom zabio za prednost Karlovca. Domaćini su u prvih 45 minuta imali više prilika i sasvim zasluženo su na odmor otišli s prednošću.

Trener Intera, Ilija Lončarević, na početku drugog poluvremena napravio je jednu zamjenu. U svlačionici je ostao Mislav Oršić, a njegovo mjesto na terenu zauzeo je Bernard Gulić. Nakon dvije minute igre u nastavku Inter je ostao s igračem manje. Naime, drugi žuti karton dobio je Armand Dubois Jankep te je morao napustiti teren. Kamerunac je dobio drugi žuti nakon što je s leđa srušio Tokića, a iz tog slobodnjaka Karlovac je povećao svoju prednost.

Sjajno je Edin Husić sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca svladao Santinija i tako odveo Karlovac na dva gola razlike. Gosti su ponovno zaprijetili Sunari tek u 62. minuti, međutim, Hrnčević je gađao gornji lijevi kut, ali lopta je otišla preko gola. Domaćini su utakmicu riješili u 70. minuti kada je mrežu Intera pogodio Željko Kovačević. Izveo je Kovačević slobodni udarac s ruba kaznenog prostora, lopta je išla po zemlji i kroz "šumu" nogu odbila se od nekoga i prevarila Santinija.

Momčad s Korane imala je inicijativu tijekom cijele utakmice i igrači Igora Pamića sasvim zasluženo su došli do prva tri boda u novoj sezoni. Karlovčani su imali više prilika, a gosti im nisu ozbiljnije ni zaprijetili. Pamića posebno može veseliti dobra igra Špišića i Husića, dvojice igrača koje je Pamić posebno želio dovesti u Karlovac.

• Obrisan korisnik25.07.2010. u 04:25
    KARLOVAČKO>OŽUJSKO Uvik bilo,uvik će bit.
  • Obrisan korisnik25.07.2010. u 04:19
    A kaj treba reci,Kupa,Dobra,Mreznica,Korana.Cist zrak i naravno cuveno "KARLOVACKO"...
  • Obrisan korisnik25.07.2010. u 00:09