1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 30.07.2010, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb, gledatelja: 500
Suci: Fran Jović (Zagreb), Danijel Munić (Bregana), Renato Blažeković (Zagreb)

Ivana Strahija • petak, 30.07.2010.

U zagrebačkom derbiju koji je odigran u Ulici pjesnika Hrvatski dragovoljac nije uspio svladati Lokomotivu, koja je s gostovanja tako odnijela sva tri boda.

Velimir Švarić
59'
10
Sergio Ruben Lacerda De Oliveira
82'
21
Marin Žugaj
89'
Davor Mladina
22
(do 65')
Roy Ferenčina

U svom drugom ovosezonskom gostovanju Lokosi su došli do punog plijena, za što su zaslužni rani gol Martinca u sedmoj minuti i penal kojeg je u drugoj minuti sudačke nadoknade realizirao Bule. Da nije bilo tog penala Dragovoljci bi uzeli bod, jer je u 71. minuti za 1:1 bio pogodio Švarić.

Lokomotiva je u Kranjčevićevoj brzo šokirala Dragovoljce. Već je u sedmoj minuti Martinac uspio dalekometnim udarcem prevariti domaćeg vratara Franića i okrenuti semafor na 0:1. Kao da su zadovoljni time, ili pak kao da će im to donijeti pobjedu, Lokosi se potom povlače i travnjak prepuštaju Sigećanima.

Oni preuzimaju posjed lopte i dominaciju na travnjaku, ali do 45. minute ne uspijevaju izjednačiti. Pokušao je Novak ali nije uspio pokolebati Lokomotivinog vratara Kelavu. Najviše su Dragovoljci žalili za prilikom propuštenom u 34. minuti, kad je Jazvić uspio prodrijeti po desnom boku i centrirati za Frljužeca, no bivši Varteksov igrač i jednom najbolji juniorski strijelac nije uspio utjerati loptu u Lokomotivinu mrežu.

U drugom dijelu nastavlja se terenska inicijativa Hrvatskog dragovoljca, dok su se Lokosi orijentirali na obranu. Gol su međutim uspjeli sačuvati tek do 71. minute, kad je Lokomotivinim braničima uspio opet pobjeći Jazvić, a ovog puta na njegovu loptu čeka Švarić koji je za razliku od Frljužeca dobro naciljao.

S 1:1 na semaforu Lokomotiva nije zadovoljna, ali opet Dragovoljac više kombinira, no sreća se okreće na stranu gostiju. U šesnaestercu Hrvatskog dragovoljca srušen je Pivarić, a sudac Jović bez puno razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac u pogodak pretvara Bule u drugoj minuti nadoknade i time dodaje tri boda na konto Lokomotive.

Time su Dragovoljci, novajlije lige, upisali već drugi poraz. Iako je protiv Dinama bilo sasvim logično očekivati poraz, dojam je da su protiv Lokomotive Dragovoljci mogli doći do bod(ova). No, za to će biti potrebni precizniji strijelci, koji će se sad u Rijeci morati iskupiti za svoje propuste.

• Obrisan korisnik31.07.2010. u 16:19
    ma daj ajde....sta vam je kriv mamic sto vec 5 godina niste nista osvojili? vidjeli smo svi u cetvrtak koliko vi zapravo vrijedite....poslije svake tekme sudac vam je kriv....
  • Obrisan korisnik31.07.2010. u 07:50
    Kompleksi na šta?Na izrežirano finale kupa 2009. i Mamićeve izjave kako se javno hvalija da kupuje suce?
  • Obrisan korisnik31.07.2010. u 03:56