Zelina slavila u derbiju

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 06.09.2010.

U 2. kolu 3. HNL Zapad najviše pažnje privukao je susret u Sisku između domaće Segeste i gostiju iz Zeline...

Segesta je dočekala Zelinu koja je slavila s 3:2 u utakmici punoj preokreta, a svi pogotci su pali u drugom poluvremenu. U prvom poluvremenu su gosti bili bolji i imali su više izglednih prilika, a najbolja se dogodila u 44. minuti kada Tomislav Šušković pogađa gredu.

U drugom su poluvremenu na samom početku bolji bili domaćini, no, ipak u vodstvo prvi dolaze gosti. U 55. minuti pogodak je postigao Tomislav Medved. Na izjednačenje se nije dugo čekalo jer samo dvije minute kasnije izjednačio je Matej Dumbović. Šest minuta nakon toga Segesta je napravila potpuni preokret, a strijelac je bio Matija Bača. No, tu nije bio kraj uzbuđenjima na ovoj utakmici jer se novo izjednačenje dogodilo u 70. minuti, a svoj drugi pogodak na utakmici postigao je Medved. I kada su svi očekivali da će utakmica završiti bez pobjednika, jedanaesterac za goste u dubokoj sudačkoj nadoknadi. U 93. minuti susreta vratar domaćih Dean Dolenčić srušio je Antu Jonjića, a sudac je pokazao na bijelu točku. Pobjedu je svojoj momčadi donio Vedran Mesec koji je sigurno realizirao ovaj jedanaesterac.

Na stadionu Cissa Straško u Novalji sastali su se istoimeni domaćin i riječki Orijent. Utakmica je počela odlično za domaćine koji već u 7. minuti dolaze do vodstva, a strijelac je bio Marino Tudor. Ipak, domaćini će morati pričekati na prvu pobjedu u sezoni jer su gosti do izjednačenja došli u 93. minuti kada je u velikoj gužvi ispred gola domaćina, Zvonimir Jergović glavom pogodio za 1:1 i veliko slavlje gostiju.

U drugoj minuti susreta između Rudara i Nehaja dogodio se najljepši trenutak ovoga kola. Igrač Nehaja Danijel Žunić sjajno je opalio po lopti s više od 35 metara udaljenosti, a lopta je odsjela u suprotnim rašljama domaćeg vratara Borislava Pejkunovića. Na izjednačenje se čekalo do 31. minute kada se ispred gola gostiju najbolje snašao Almir Mehić koji pogađa u bliži kut i vraća utakmicu na početak. No, samo dvije minute kasnije gosti opet vode, a nakon što je Vedran Kovačević u svom šesnaestercu srušio gostujućeg napadača, s bijele točke precizan je bio Ivan Sertić. Drugo poluvrijeme je opet započelo pogotkom gostiju iz Senja, a u 48. minuti strijelac je bio Dino Nekić koji se odlično snašao između dvojicom domaćih braniča te pogađa za konačnih 1:3.

Crikvenica je na Gradskom stadionu dočekala goste iz Dugog Sela, a stopostotne prilike za domaćina u 18. i 33. minuti promašili su Robert Peričić i Marijan Tucaković. No, domaćini ipak dolaze do pobjede, a jedini pogodak na utakmici u 47. minuti postigao je Miljenko Kumić snažnim udarcem s 18 metara. Gosti do kraja nisu uspjeli stvoriti pravu priliku te bodovi ostaju u Crikvenici.

Na otoku Krku sastali su se Krk i Vrapče, a domaćini su slavili uvjerljivu pobjedu s 3:1. Gosti su poveli u 13. minuti iz svoje prve prave prilike, a strijelac je bio Marko Trgočević. Domaćini su izjednačili u 43. minuti preko najboljeg igrača utakmice Denija Rupčića koji s dvadesetak metara sjajno pogađa pod gredu za 1:1. Rupčić je u glavnoj ulozi i u 64. minuti kada u jednoj kontri sjajno upošljava Edija Petrovića koji pogađa za 2:1. Pobjedu domaćina u 83. minuti susreta potvrdio je Antonio Pejanović koji postavlja konačnih 3:1.

Na igralištu Mavrinci u Čavlama sastali su se domaćin Grobničan i gosti iz Vrbovca. Grobničan je slavio s visokih 3:0, a poveli su već u šestoj minuti pogotkom Marina Grujevića. Na 2:0 povisuje najbolji domaći strijelac Edo Flego u 62. minuti, a točku na ''i'' stavlja, od ovog ljeta, novi igrač Grobničana Sandro Ugrina.

U Sesvetama je domaći Radnik Legea dočekao Opatiju u ne baš zanimljivoj utakmici. Slavili su domaći s 1:0, a jedini pogodak na utakmici pao je pred sam kraj kada u 87. minuti Marko Salatović lijepim udarcem s dvadesetak metara pogađa mrežu gostiju za prvo slavlje domaćina u ovoj sezoni.

Gradski stadion u Kutini bio je poprište dvoboja između domaće Moslavine i Jadrana. Pobjedu su odnijeli gosti s 2:1 iako su domaćini poveli već u drugoj minuti susreta preko Danka Cerovečkog. Gosti su izjednačili nakon pola sata igre, a strijelac je bio Pavle Đurić. Tri boda za svoju je momčad osigurao Božidar Čabraja u 55. minuti susreta.

Rovinj je na svom terenu dočekao goste iz Medulina, a kao i u prvom kolu, Medulin 1921 je protiv svog suparnika odigrao utakmicu bez pogodaka. Rezultat je prikladan događanjima na terenu, utakmica nije ponudila ikakvu neizvjesnost, pa su gledatelji ostali uskraćeni za pogotke.