Bjelovar i Otok i dalje maksimalni

Damir Žbulj • ponedjeljak, 06.09.2010.

Utakmicama trećeg kola nastavljeno je natjecanje u 3. HNL – Istok. Prošlogodišnji prvak Lipik napokon je došao do prvih ovosezonskih bodova. Na domaćem terenu uspjeli su svladati goste iz Križevaca s 2:0 te tako prekinuti seriju od dva poraza kojom su otvorili prvenstvo…

U Belišću je istoimeni domaćin došao do uvjerljive pobjede nad gostima iz Slatine. U čvrstoj utakmici, s pokazanih pet žutih kartona, domaći su bolje otvorili susret. Već u drugoj minuti susreta, za Belišće pogodak postiže Josip Perak. Gosti su uspjeli poravnati rezultat iz kaznenog udarca u 28. minuti. Precizan je bio Vurušić. Ipak, do poluvremena još dva zgoditka domaćih. Jurčević u 33. te Davor Kovačević u 39. minuti prvog dijela povisuju na nedostižnih 3:1. U nastavku utakmice, u 62. minuti susreta, pobjedu potvrđuje Perak svojim drugi pogotkom na utakmici.

U Đakovu neizvjestan susret i ponovno minimalna pobjeda domaćih. Na poluvremenu su mreže mirovale, a u nastavku pobjednički gol za Đakovo postiže Tomas Grgačević u 66. minuti susreta. U 45. gosti iz Cernika ostali su bez isključenog rezervnog vratara Ugrešića, koji je crveni karton zaslužio zbog prigovora drugom pomoćnom sucu. Graničar je nastavio niz neodlučenih rezultata. U goste im je ovo kolo stigla Olimpija iz Osijeka i neugodno ih iznenadila vodstvom od 0:2 u prvih dvadesetak minuta susreta. Pogotke su postigli Pajić u drugoj te Birčić u 20. minuti utakmice. Igrači Graničara uspjeli su do poluvremena skupiti snage i izjednačiti rezultat golovima Maria Petrića u 27. te Marka Pejakovića u 34. minuti susreta. Osječani su u nastavku ostali bez Bešlagića, koji je zbog druge javne opomene morao ranije napustiti susret u 68. minuti utakmice, međutim, domaći igrači nisu do kraja susreta uspjeli iskoristiti igračku prednost te je ostalo 2:2.

Bjelovar i Otok i dalje su jedine dvije momčadi sa stopostotnim učinkom. Bjelovarčani su ovo kolo gostovali u Koprivnici te su minimalno slavili s 0:1. Strijelac je već u petoj minuti bio Marko Bublić, a taj rezultat je na semaforu ostao do kraja susreta. Otok je u utakmici bez javnih opomena, rezultatski i igrački, nadigrao Croatiju iz Đakova, kojoj je ovo treći uzastopni poraz. Kuzmanović je s dva pogotka načeo mrežu gostiju još u prvom poluvremenu. U nastavku još tri gola u mreži Đakovčana, a pogotke postižu Pulić, Šer i Komljenović, za konačnih i uvjerljivih 5:0.

Oštru utakmicu, s čak podijeljenih osam žutih kartona, odigrali su Podravina i Mladost iz Preloga. Pogodak odluke za domaće postigao je Vađunec u petoj minuti susreta. Do kraja utakmice mreže se više nisu tresle, a s novim porazom gosti su ostali pri dnu prvenstvene ljestvice sa samo jednom osvojenim bodom.

Uzbudljiva i neizvjesna utakmica u Pleternici, gdje je domaća Slavija ugostila NAŠK iz Našica. Do poluvremena se početni rezultat nije mijenjao, a u nastavku gol odluke za domaće postiže Dalibor Žafaranić u 90. minuti susreta. U drugom dijelu sudac utakmice podijelio je i šest javnih opomena, a ovom pobjedom domaći su se probili na treće mjesto prvenstvene ljestvice sa sedam osvojenih bodova te su još uvijek bez poraza u ovosezonskom natjecanju.

Slobodnica je do svoje druge prvenstvene pobjede ponovno došla uvjerljivom igrom na domaćem terenu. U goste im je stigla momčad Nedelišća koja je solidan otpor pružila samo u prvom dijelu susreta. Domaće je u vodstvo doveo Marko Ravlić u 22. minuti utakmice te se s tim rezultatom i otišlo na odmor. Međutim, u nastavku dominacija domaćih. Svoj drugi pogodak na susretu Ravlić postiže u 65. minuti, a za konačnih 4:0 dva pogotka postiže Lilić, u 70. i 88. minuti utakmice.

• Weasley06.09.2010. u 19:02
    bit će napeto ovo 4. kolo...mladost/p i olimpija igraju da se maknu s dna...graničar iz tri utakmice ima tri neriješena...podravski derbi, podravina-koprivnica...lipik se osvećuje nedelišću za prošlogodišnji poraz 5-4, bio im je to prvi poraz u sezoni...bjelovar i otok za 1. mjesto...