Smrekaru 60 minuta u visokoj pobjedi

Maja Giljanović • subota, 11.09.2010.

Nije startao, ali zbog ozljede Alexisa Allarta Matija Smrekar je na travnjak Louis-Dugaugueza ušao u 32. minuti i preostalih sat vremena aktivno sudjelovao u visokoj 4:0 pobjedi protiv Clermonta kojom je Sedan izbio na izvrsno treće mjesto tablice Ligue 2.

Najugodnije iznenađenje prvih šest kola Ligue 2 nedvojbeno je Sedan Matije Smrekara i Igora Prahića. Klub bivših varteksovaca prvenstvo je otvorio porazom u Toursu (3:4), ali nakon toga je nanizao pet utakmica bez da je pognutih glava napuštao travnjak.

Osvojili su bod protiv Dijona (1:1) i Boulognea (1:1), a pobijedili Grenoble Josipa Tadića (1:0), Angers (3:0) i u šestom kolu Clermont. Gosti trenera Michela Der Zakariana odolijevali su do 33. minute i gola Eudelinea, a u nastavku su digli ruke. Karaboue je postigao dva gola, a još jedan je iza leđa svog Fabrea utrpao nes(p)retni Abdoulaye.

Prahić nije dobio priliku, ali Smrekar jest. 21-godišnjak je utakmicu počeo na klupi, ali je u 32. minuti profitirao ozljedom Alexisa Allarta i preostalih sat vremena aktivno sudjelovao u visokoj pobjedi koja je Sedan dovela do odličnog trećeg mjesta četiri boda iza vodećeg Toursa.

Tadić nije igrao u gostujućoj pobjedi Grenoblea u Istresu, a pun plijen su igrači Yvona Pouliquena osvojili golom Mandrichija u 73. minuti.