Primera División, 3. kolo, 20.09.2010, 21:00 h
Deportivo La Coruña 2:2 Getafe
Getafe

Deportivu treći, Getafeu prvi remi

Ante Zovko • ponedjeljak, 20.09.2010.

Deportivo i Getafe remijem su na Riazoru zaključili treće kolo Primere. Najrealniji je to ishod jer su domaći prvo preokrenuli vodstvo Getafea, a onda primili izjednačujući pogodak.

Na Riazoru smo vidjeli dva potpuno različita poluvremena, jedno potpuno bezlično i drugo mnogo aktivnije i s mnogo više prilika. To je domaćima bilo dovoljno za treći remi u tri kola, dok Getafe može biti zadovoljan zbog boda s obzirom na zarađeni crveni karton.

Iz siromašnog prvog dijela valja izdvojiti tek autogol Diega Colotta nakon prodora i ubačaja s lijeve strane kojim je u 33. minuti poveo Getafe.

Zato su momčadi u nastavku nadoknadile manjak uzbuđenja. U 48. minuti Deportivo je dobio priliku za povratak iz jedanaesterca. I vratio se, točnije vratio ga je Andres Guardado realiziravši najstrožu kaznu.

U 54. je dosuđen i drugi jedanaesterac za domaće. Nastala je gužva, a nakon što su tri igrača zaradila opomene, Guardado preokreće rezultat. Tada već mnogo dinamičnija utakmica dobila je novi zaokret u 69. minuti. Donio ga je Javier Arizamendi sjajnim udarcem u gornji kut nemoćnog vratara Deportiva za 2:2.

Manu je u 75. minuti mogao potpuno preokrenuti rezultat na Riazoru. Solo prodor okončao je silovitim udarcem koji je odsjeo na prečki domaćeg gola. Branič Getafea, Pedro Mosquera, u 80. je zaradio drugi žuti karton i tako omogućio Deportivu da krene otvorenije po pobjedu.

To je domaća momčad i učinila, zaredalo je nekoliko opasnih napada, no promašuju prvo Lassad pa dva puta Riki. Uzvratio je na drugoj strani Parejo iz slobodnog udarca. U posljednjoj minuti Guardadu je malo nedostajalo za hat-trick. Lopta je već išla u gol, ali ju je zaustavio branič Getafea.

Četvrto kolo Primere počinje već u utorak, a nastavit će se i sljedeća dva dana.