Pobjeda Villarreala, Herculesu hladan tuš

Ante Zovko • nedjelja, 19.09.2010.

U prvim utakmicama nedjeljnog dijela trećeg kola Primere gosti su upisali dvije pobjede, a domaći jednu. Villarreal je nakon poraza od Dinama upisao drugu prvenstvenu pobjedu, za razliku od utakmice u Zagrebu s najboljom postavom. Valencia je u Alicanteu "prizemljila" Hercules, koji je prije tjedan dana srušio Barcelonu na Camp Nou, dok domaću pobjedu slavi Racing.

Villarreal se oporavio od poraza u Zagrebu pobjedom na stadionu posljednjeplasiranog Levantea. Juan Carlos Garrido očito nije htio riskirati novi neočekivani poraz pa je na teren poslao najjaču moguću postavu u kojoj se našao i Nilmar. Brazilac je u 15. minuti zabio za vodstvo na dodavanje Cazorle. Ponovno je precizan u 42., a ovaj put asistent je Giuseppe Rossi.

Žuta podmornica, još umorna od utakmice iz Zagreba, zadovoljila se takvim rezultatom pa je u drugom poluvremenu lopta uglavnom bila u posjedu igrača Levantea. To su iskoristili tek za počasni pogodak Feliepa Caiceda u 90. minuti.

Valencia je protiv Herculesa, autora najvećeg iznenađenja prvenstva, zadržala stopostotan učinak. U Alicanteu je povela na samom početku susreta, u drugoj minuti pogotkom Juana Mate, i to volejem na nabačaj Pabla Hernandeza iz kornera. Nakon dodavanja za prvi, Hernandez je zabio drugi gol, okrunivši u 21. minuti lijepu akciju.

Igrači Herculesa nisu uopće bili podređeni na terenu, ali su ih presjekla dva gola. Priliku za povratak pružio im je branič Valencije David Navarro koji je zaustavio loptu rukom u kaznenom prostoru. Tako iz jedanaesterca na 1:2 smanjuje David Trezegeut svojim prvim pogotkom u Primeri.

Šišmišima je dodatno otežao Navarro, koji je poslije samo pet minuta nastavka dobio drugi žuti karton. To domaćima ipak nije bilo dovoljno za povratak, napadali su većim dijelom nastavka, ali i promašili sve prigode koje su dobili.

Dvoboj Racinga i Zaragoze riješili su Henrique u 76. i Ariel u 90. minuti za prve bodove družine iz Santandera.