Primera División, 3. kolo, 19.09.2010, 19:00 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:2 Barcelona
Barcelona

Ante Zovko • nedjelja, 19.09.2010.

Barcelona je bez većih poteškoća apsolvirala za sebe tradicionalno jedno od neugodnijih gostovanja u Primeri, ono kod Atletico Madrida. Domaćin praktički nije stvorio izgledniju priliku, dok su s druge strane sijevale sa svih strana. Međutim, rezultat je zasjenila ozljeda Lionela Messija koji je iznesen s terena.

Gostovanje na Vicente Calderonu, terenu na kojemu je u prošloj sezoni doživjela jedini prvenstveni poraz, za Barcelonu ovaj put nije bio previše zahtjevno. Zapravo je konačni rezultat 2:1 mogaoo biti puno uvjerljiviji da na vratima Atletica nije bio odlični David de Gea.

Povela je Barcelona u 11. minuti. David Villa izbačen je sjajnim proigravanjem, ali se njegov udarac odbija od stative. Pedro prosljeđuje loptu Messiju koji lagano prebacuje De Geu.

Organizirana Barcina sredine nije dopuštala Atleticove akcije, pa je izjednačenje palo nakon udarca iz kuta u 25. minuti. Valdes je odletio u prazno, dok je najviši Raul Garcia koji glavom pogađa prazni okvir.

U 33. španjolski prvak opet vodi. Novi korner iskoristio je Pique, primirio loptu prsima i snažnim udarcem pogodio za 2:1.

Svjetla pozornice u drugom dijelu odlučio je za sebe rezervirati mladi vratar Atletica De Gea. Nizale su se prilike Barcelone u potrazi za trećim pogotkom, ali 19-godišnjak je obranio pokušaje Xavija, Ville, Messija i Pedra.

U 94. minuti, u zadnjim trenucima utakmice, Tomaš Ujfaluši je zaradio crveni karton zbog grubog prekršaja na gležanj Lionela Messija koji je iznesen s terena na nosilima. Tako je ishod velikog derbija trećeg kola ostao u sjeni iščekivanja novosti o genijalnom Argentincu.

• Obrisan korisnik20.09.2010. u 21:02
    ljubitelj sam, itekakav messija, ali i ljubitelj, itekakav Barce. imaš što protiv. ako imaš, nefermam ni 5%
  • Obrisan korisnik20.09.2010. u 20:25
    Messi C.ronaldo 7-1 u golovima ove sezone iako nakon onog odbijanja u živom zidu bi se prije moglo reć 7-0,6 hahaha
  • Obrisan korisnik20.09.2010. u 17:48
    Fulao si mi nick... Barca bolja od Reala?? Prošle godine je,ali ove godine se ne zna tko je bolji... Evo ako Barca pobjedi već u prvoj tekmi Reala onda ću ovdje pred svima izjavit da su bolji! Nemoj se nervirat time što ne podnosim Barcu,nemoraš pratiti moje komentare ili ih pak komentirati... Ali... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.09.2010. u 14:09
    guns roses, nemoj više nogomet pratit jer nije to sport za tebe. tu izvaljuješ neke glupe komentare u veze Barcelone i Messi, daj se zašupaj. ako nemožeš trpit to što ej Barcelona bolja od onog reala madarida onda nemoj opče trpit sport jer je to sastavni dio njega, no dosta o tome jer nisi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.09.2010. u 12:54
    jos jedan klasicni primjer koji ukazuje da je uefa grotlo retardiranih idiota i poludebila... Iz godine u godinu svake sezone gledamo barem 20-30 ovakvih startova bez ikakvih promijena u nogometnim pravilima..to je zalosno sto se stiti igra a ne igraci.. Da s mene pita za ovakav start bi priklada... [više na forumu]