Primera División, 3. kolo, 19.09.2010, 21:00 h
Málaga 1:2 Sevilla
Sevilla

Sevilla preokretom do bodova

Ante Zovko • nedjelja, 19.09.2010.

Sevilla je gostujućom pobjedom u Malagi zaključila nedjeljno treće kolo Primere. Utakmica bez mnogo prilika odlučena je preokretom u dinamičnom prvom poluvremenu, točnije u njegovu samom završetku.

Sve ono zanimljivo u ogledu Malage i Seville odigralo se u prvih 45 minuta. U tom su razdoblju postignuta sva tri pogotka, od kojih će njih dva gurnuti Sevillu u vrh Primere.

Prvi gol trebalo je čekati samo 14 minuta. Stardsgaard je ispred Sevillina gola pretvorio korner Eliseua u opasan udarac, koji Palop odbija. Na loptu nalijeće Rondon i sprema je u mrežu.

Izjednačenje iz 20. minute nije se puno razlikovalo u završnici, ali da u izradi. Perotti je s lakoćom probio lijevi bok i poslao loptu na drugu stativu. Ondje ju je dočekao Alfaro i glavom zakucao za 1:1.

Potpuni preokret dogodio se u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Guarante je ubacio loptu iz slobodnog udarca u šesnaesterac Malage, a Caceres nadskače domaće braniče i postavlja 1:2.

Gosti su u nastavku krenuli zapečatiti pobjedu još uvjerljivijim rezultatom. Negredo je bio blizu trećeg pogotka u 65. minuti, no lukavi udarac koji je ostavio vratara u mjestu zaustavila je stativa.

Ostatak utakmice protekao je u "praznom hodu" s obje strane. Jalova dominacija Malage nije mogla zamaskirati manjak kvalitete u odnosu na Sevillu, kojoj će ova pobjeda dobro doći za priključak vrhu tablice, ali i kao psihološki podstrek nakon poraza u prvom kolu Europske lige.

• Obrisan korisnik20.09.2010. u 01:34
    Svaka utakmica je za sebe... Nit je Villareal jači od Barce,niti ste vi sad jači od nje :D Al da je veliki uspjeh,je.Zapravo nam je tribalo ovako nešto ka voda u pustinji(hrvatskom nogometu).Skalp nad nekim iz Lige petice.Zadnji put mislin Varteks 2003. u Kupu UEFA protiv Aston Ville je dobija,a... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.09.2010. u 01:23
    Villarreal ispred Barcelone? Pa koga smo mi to pobjedili!