Liga prvaka - Skupina B, 1. kolo, 26.09.2010.
Montpellier 26:30 HSV Hamburg
HSV Hamburg

Hrvati konačno svladali Karabatića

Ivana Strahija • nedjelja, 26.09.2010.

Još jedna momčad s Hrvatima koja se natječe u Ligi prvaka odradila je odličan posao u prvom kolu. HSV naših Blaženka Lackovića, Igora Vorija i Domagoja Duvnjaka je gostovao kod Montpelliera Nikole Karabatića i domaću ekipu ostavio na 30:26.

U Ligu prvaka sjajno su krenuli i Hamburžani, a među njima i naši reprezentativci, pa je tako Blaženko Lacković za HSV upisao pet golova, Igor Vori četiri, a Domagoj Duvnjak je bio najbolji strijelac njemačke ekipe sa šest golova.

Susret u Francuskoj bio je izuzetno uzbudljiv. Domaća ekipa odlazi na 3:! golovima Guigoua i Juriceka, da bi nakon penala Lindberga, obrane Bittera i lijepog gola Lackovića HSV izjednačio na 3:3. No, u 10. minuti isključen je Jansen, što Francuzima olakšava ponovni odlazak u vodstvo golovima Karabatića i Bojinovića, a onda opet izjednačuju Nijemci golovima Duvnjaka i Lackovića.

Takva se igra nastavlja jedno vrijeme, da bi u 24. minuti Jansen dobio crveni karton, što je malo poremetilo redove Hamburga, a to se odmah pozna i na rezultatu (14:10). Do kraja poluvremena HSV uspijeva smanjiti na -3 (15:12).

U drugom poluvremenu se situacija mijenja, a do 38. minute HSV izjednačuje rezultat. Odličan je bio Vori, kao i Kraus, dok je Jogi Bitter obranio sedmerac Francuza. Vodstvo HSV-u donosi gol Lindberga u 40. minuti (15:16) i nakon toga domaći love goste. Hrvatska veza Vori-Duvnjak potom radi značajnijih +3 (20:23) u 48. minuti, nakon čega su se domaći približili na -1 (24:25), ali nisu uspjeli preokrenuti rezultat.

Najbolji je strijelac za domaće bio Karabatić sa šest golova, dok je u redovima HSV najbolji bio spomenuti Duvnjak s istim brojem pogodaka.

U idućem kolu HSV opet gostuje, ovog puta kod mađarskog Veszprema, dok je Montpellier domaćin IK Sävehofu.

• Obrisan korisnik27.09.2010. u 12:39
    Dobro su igrali iako je recimo Lac na početku otvorio loše partiju i poklonio lopti ali opet si izvukao na kraju.. Bila je dobra i čvrsta utakmica..
  • Obrisan korisnik26.09.2010. u 21:04
    Napokon dobro odigrane,pa čak i vrhunske partije Duvnjaka i Lackovića u dresu Hsv-ea protiv nekog jakog protivnika.Drago mi je zbog Duleta,a i Laca nisam dugo vidio ovako dobrog i efikasnog,samo da takvi budu na SP u Švedskoj i medalja će biti sigurno naša,nadam se napokon zlatna!!
  • Obrisan korisnik26.09.2010. u 19:55