Valladolid do bodova u Bjelorusiji

Mirza Seferagić • nedjelja, 26.09.2010.

U ostalim utakmicama skupine B ovogodišnje Lige prvaka danski Kolding u gostima je svladao švedski IK Sävehof s 38:30 dok je mađarski Veszprem također kao gost slavio protiv slovačkog Tatrana iz Prešova te tako zaključio sjajan dan gostujućih momčadi u ovoj skupini. U skupini C, pak, španjolski Valladolid gostovao je u glavnom gradu Bjelorusije u kojem je slavio protiv domaćeg Dinama s 35:30.

Danski Kolding gostovao je u Švedskoj kod IK Sävehofa i, iako rezultat to možda i ne pokazuje, Danci su do pobjede došli puno teže od očekivanog. Šveđani su odlično otvorili susret te su sredinom prvog poluvremena poveli s 11:7, no Danci se ipak uspijevaju oporaviti te se na odmor odlazi s izjednačenim rezultatom 15:15.

U drugom poluvremenu Šveđani više nisu uspijevali trkački parirati gostima što su ovi znali iskoristiti te 15-ak minuta prije kraja Kolding vodi i sa sedam pogodaka prednosti (26:19) i tu je praktički utakmica bila odlučena. Do kraja utakmice Danci su u nekoliko navrata vodili i s devet golova razlike, a u drugom su poluvremenu postigli čak 23 pogotka. Najbolji igrač IK Sävehofa bio je Jonathan Stenbäcken s 11, a kod Koldinga je najbolji bio legendarni Lars Christiansen s deset pogodaka.

U slovačkom Prešovu domaći Tatran dočekao je jake goste iz mađarskog Veszprema. Nakon tvrdog početka s obje strane kod rezultata 11:11 Mađari rade prvu veću seriju te odlaze na odmor s četiri gola prednosti (19:15). A slično kao i u slučaju švedskog Sävehofa i danskog Koldinga, niti ovdje domaćini nisu uspjeli parirati gostima u drugom dijelu. Prednost Veszprema konstantno je rasla, a šest minuta prije kraja utakmice bilo je čak i +10 (33:23). Kod Veszprema najbolji strijelci bili su Srbin Marko Vujin s devet pogodaka i domaći igrač porijeklom s Kube Reinaldo Perez sa sedam golova, a naš Renato Sulić postigao je 4 gola. Kod domaćina je najbolji bio Radoslav Antl s, također, sedam pogodaka.

U glavnom gradu Bjelorusije domaći Dinamo dočekao je španjolski Valladolid. A gosti su već od početka nametnuli svoju igru te su na taj način željeli pokazati domaćinima da im neće biti lako doći do bodova u ovoj utakmici. Nakon nekoliko uvodnih minuta Španjolci dolaze do prve osjetnije prednosti (13:7), a to su uspjeli očuvati i do kraja prvog dijela (18:12). No, u drugom poluvremenu Španjolci posustaju te dopuštaju Dinamu da se vrati u igru. Nošeni sjajnim navijačima domaći uspijevaju poravnati na 23:23, ali ipak više od toga nije išlo. Gosti su ponovno ubacili u brzinu više te opet stvaraju veću razliku, pa su na kraju i odnijeli pobjedu s 35:30. Najbolji igrač u domaćim redovima bio je Vitalij Kažnjanevski sa šest pogodaka dok je goste predvodio Francuz Guillaume Joli sa sedam golova.