Boci tri boda u 85. minuti

Maja Giljanović • utorak, 12.10.2010.

10. kolo Aperture obilježili su Clasico De Avellaneda između Independientea i Racinga, slavlje Boca Juniorsa na gostovanju protiv Tigrea i osma pobjeda Estudiantesa.

Drugi najveći derbi argentinskog nogometa u Avellanedi su odigrali ljuti rivali Independiente i Racing, a vruć debi na klupi doživio je novi trener Roja Antonio Mohamed koji je Independiente preuzeo nakon prošlotjednih 1:4 na gostovanju kod Godoya.

Karizmatični El Turco pronašao je recept i Independiente doveo do tek druge pobjede u 10 kola, tri boda su tim veća što je Racing do Clasica de Avellaneda nanizao tri utakmice bez primljenog gola i bez poraza, a donio ih je gol Baeza u 45. minuti.

Estudiantes protiv fenjeraša Olimpa nije briljirao, ali je upisao i osmu pobjedu sezone i na čelu zadržao pet bodova prednosti ispred Veleza na drugom mjestu. Olimpo je pružio čvrst otpor, ali goste su pokopali jedanaesterci, prvi je u 43. minuti u vodstvo Estudiantesa pretvorio Fernandez, a drugim je tri boda u 86. minuti zapečatio Lopez.

Velez je potopio Colon 6:0, tri gola je postigao Martinez, dva jedanaesterca je realizirao Silva, a u strijelce se upisao i Cristaldo. River je na Monumentalu odigrao 0:0 protiv Gimnasije, a Boca na Bomboneru donosi tri boda s gostovanja protiv Tigrea. Gimenez je Boci osigurao vodstvo u 24. minuti, Stracqualursi je izjednačio u 37., ali tek četvrtu pobjedu sezone Boca čupa projektilom Chaveza u 85. minuti.

Apertura, 10. kolo:
Tigre - Boca Juniors 1:2, River Plate - Gimnasia La Plata 0:0, Velez - Colon 6:0, Independiente - Racing 1:0, Newell's Old Boys - Quilmes 1:1, Argentinos Juniors - Godoy 0:0, Lanus - San Lorenzo 2:0, Huracan - All Boys 1:1, Arsenal - Banfield 1:0, Estudiantes - Olimpo 2:0