Velez i Estudiantes bez golova

Maja Giljanović • ponedjeljak, 25.10.2010.

Derbi utakmica 12. kola između drugoplasiranog Veleza i lidera Estudiantesa završila je bez pobjednika i bez golova, strijelci su bili suhog baruta i na gostovanju Boce protiv Independientea, a bez pobjednika je završio i susret između Rivera i Racinga.

Jedva gola po utakmici prosjek je strijelaca u 12. kolu Aperture, a na dvije od tri najzanimljivije navijači su odgledali 90 minuta bez golova.

Derbi kola između drugoplasiranog Veleza i vodećeg Estudiantesa završio je 0:0, mreže se nisu tresle ni na susretu između Independientea i Boca Juniorsa, a jedna lopta iza leđa obojice golmana završila je na gostovanju Racinga protiv Rivera. Moreno je u 35. minuti doveo goste u vodstvo, ali Buonanotte je Riveru spasio bod u 46. minuti.

Raspoloženi su zato bili strijelci Tigrea, Huracana i Godoya. Tigre je na svom terenu golovima Stracqualursija i Galmarinija nakon manje od 20 minuta vodio 2:0 i prerano se opustio. Olimpo je izjednačio, ali na koncu mu je trud bio uzaludan, Castano je u 87. minuti zabio za 3:2 Tigrea.

Huracan je golovima Quintane, Quiroge i Rodrigueza slavio protiv San Lorenza, a Godoy je u drugom poluvremenu nadoknadio 0:1 i u gostima protiv Arsenala preko Rojasa, autogola Campestrinija i Carranze iz jedanaesterca preokrenuo na 3:1.

Apertura, 12. kolo:
Independiente - Boca Juniors 0:0, River Plate - Racing 1:1, Velez - Estudiantes 0:0, Arsenal - Godoy 1:3, Argentinos Juniors - All Boys 1:0, Quilmes - Banfield 0:2, Lanus - Colon 1:2, Huracan - San Lorenzo 3:0, Tigre - Olimpo 3:2, Newell's Old Boys - Gimnasia La Plata 1:0