Liga prvaka, skupina D, 4. kolo, 02.11.2010, 20:45 h
København 1:1 Barcelona
Barcelona

Kobenhavn zaustavio Barcelonu

Josip Piršljin • utorak, 02.11.2010.

Nogometaši Kobenhavna nastavljaju s odličnim predstavama u Ligi prvaka. Do svog sedmog boda u skupini D došli su protiv Barcelone na domaćem terenu odigravši 1:1.

KOBENHAVN - BARCELONA 1:1
(Claudemir 32'/Messi 31')

Nakon što su Rubin i Panathinaikos odigrali 0:0 i time najviše pomogli Kobenhavnu, Danci su šanse za prolazak u osminu finala Lige prvaka uvelike povećali i večerašnjim remijem protiv favorizirane Barcelone. Katalonci su i dalje prvi na tablici s osam bodova, a odmah iza njih se smjestio Kobenhavn sa sedam bodova. Rubin s tri i Panathinaikos s dva boda imaju veoma male šanse za prolaz skupine.

Vezane vijesti

Barcelona je očekivano od prve minute preuzela kontrolu igre i krenula napadački u potrazi za što ranijim pogotkom. Domaći nogometaši su u početku uspješno odolijevali napadima Blaugrane, no ipak pogodak primaju u 31. minuti. Strijelac za vodstvo od 1:0 bio je Lionel Messi.

Slavlje gostujućih navijača nije dugo trajalo pošto je Kobenhavn već u sljedećem napadu uspio poravnati rezultat. Na 1:1 izjednačio je Brazilac u redovima danske momčadi Claudemir u 32. minuti. Barcelona je do kraja poluvremena stvorila još nekoliko izglednih šansi, no vodstvo nisu uspjeli vratiti.

Danci su i u drugom poluvremenu dobro parirali Barceloninim zvijezdama, te u par navrata opasno zaprijetili Victoru Valdesu. Katalonci su unatoč posjedu lopte i brojnim prilikama ostali bez punog plijena pošto je utakmica završila rezultatom 1:1, no Josep Guardiola ipak ne treba strahovati za prolaz u osminu finala.