Sedam komada Marseillea!

Marin Pintur • srijeda, 03.11.2010.

U Ligi prvaka, kao najjačem svjetskom klupskom natjecanju, je prava rijetkost kada jedna momčad svlada drugu s tri ili četiri razlike. A što onda reći na pobjedu od sedam razlike, i to na gostovanju? Upravo je to uspjelo Marseille koji je ponizio slovačkog prvaka Žilinu. U drugoj utakmici ove skupine Chelsea je lako pobijedio Spartaka.

Žilina – Marseille 0:7 (Gicnac 12', 21', 54', Heinze 24', Remy 36', Gonzalez 52', 63')

Nogometaši francuskog prvaka Marseillea su predstavom na gostovanju kod Žiline zasigurno zaslužili mjesto u sportskim almanasima. Iako su bili favoriti protiv Žiline, nitko nije očekivao ovakav konačan rasplet. Već nakon prvog dijela Marseille je imao prednost od četiri pogotka. Prva dva je pogotka postigao Gicnac, a pridružili su mu se Heinze i Remy.

Gicnac je u drugom poluvremenu uspio doći do hat-tricka, a dvaput je precizan bio i Lucho Gonzalez. Ovom visokom pobjedom Marseille se približio osvajanju drugog mjesta u skupini F.

Chelsea- Spartak Moskva 4:1 (Anelka 49', Drogba 62'(11m), Ivanović 66', 90' / Bazhenov 86')

Momčad Carla Ancelottija nastavlja sa sigurnim i efikasnim predstavama ove sezone. Spartak nije bio ozbiljnija prijetnja engleskom prvaku, te je s nova tri boda Chelsea osigurao drugi krug natjecanja. Gosti su se odupirali jačem domaćinu tijekom prvog poluvremena, međutim, otvorilo se u drugom dijelu.

Chelsea je u vodstvo doveo Nicolas Anelka lijepim pogotkom u samom početku drugog poluvremena, a pobjedu su osigurali Drogba i Ivanović koji je do kraja postigao dva pogotka. Počasni pogodak za goste je djelo Bazhenova. Spartaku predstoji velika borba s Marseillom za drugo mjesto.

• Obrisan korisnik04.11.2010. u 00:53
    chepo moj, gleda san utakmicu, mogu ti rec da ovu vecerasnju Zilinu ne bi uzela bodove niti u Suhopolje...;-)))
  • Obrisan korisnik04.11.2010. u 00:25
    nisu ni suci strojevi pa da mogu sve vidjeti jbg...ocito da se treba posegnuti za istim stvari kao sto ima tenis ...bez toga ne ide vise
  • JeremijaX04.11.2010. u 00:22
    To je taj Platinijev program i plan uključivanja svih klubova iz svih država u skupine Lige prvaka! Mora se nekog i nakantat
    JeremijaX
  • The Phantom04.11.2010. u 00:20
    Dvi velike greške sudaca ovo kolo, osim 2. gola Superpippa, gol Spartaka također zaleđe i to bar metar, srića sta taj gol nije bija presudan, ali dokad ćemo trpit ovakve greške sudaca, oćemo li skočit kad nas zakinu?