Hrvatski kup, četvrtfinale, 10.11.2010, 14:00 h
Istra 1961 2:3 Cibalia
Cibalia

Vinkovčani zakoračili prema polufinalu

Ante Jukić • srijeda, 10.11.2010.

Nogometaši Cibalije rezultatom 3:2 svladali su Istru 1961 u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa, odigranoj danas u Puli.

Prvu od dvije uzastopne utakmice u Puli, nebesko-plavi s Bosuta započeli su u najjačem sastavu, čime su još jednom potvrdili da ove sezone u Kupu imaju itekako izražene ambicije. Vinkovčani su u prvom poluvremenu potpuno nadigrali svog domaćina, a kao nagrada za takvu igru stigli su pogoci Prgometa u 27., te Kresingera u 43. minuti.

Ubrzo nakon povratka iz svlačionica, točnije u 48. minuti, Puljani su preko Pauletića smanjili zaostatak i krenuli u pohod na izjednačenje. Ipak, u jeku dominacije domaćina, Koledić je u 94. minuti pogodio za 3:1 i gurnuo Vinkovčane nadomak polufinala. Kakvu-takvu nadu Puljanima, pogotkom za konačnih 2:3 u samoj je završnici utakmice vratio Alimi.

Vezane vijesti

Uzvrat u Vinkovcima na rasporedu je za dva tjedna, a prije tog dvoboja Istra i Cibalia snage će odmjeriti i u prvenstvu, već ove subote u Puli.