Hrvatski kup, Četvrtfinale, 24.11.2010, 17:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 500
Suci: Svilokos (Sisak), Krmar (Zagreb), Modrić (Zagreb)

Ante Jukić • srijeda, 24.11.2010.

Cibalia je u uzvratnom susretu četvrtfinala Kupa Hrvatske rezultatom 2:0 svladala Istru 1961, čime je potvrdila pulskih 3:2 i prolaz u polufinale.

Marko Terzić
46'
24
Dario Rugašević
70'
18
Tomislav Čulo
83'
Stanko Mršić

(do 58')

(do 74')

Liridon Lekaj
69'
Zoran Vulić

Ako su i gajili neke ambicije uoči vinkovačkog uzvrata, Puljani su vrlo brzo shvatili kako dalje od četvrtfinala neće ići. Igrala se na stadionu uz Bosut tek druga minuta, kada je Vlatko Šimunac u mrežu gostiju smjestio ubačaj Mladena Bartolovića i doveo Cibaliju u vodstvo. Bio je to idealan start utakmice za domaćine, koji su se u nastavku utakmice potpuno opustili, tako da su malobrojni gledatelji mogli vidjeti za hrvatske prilike poprilično dopadljivu predstavu.

Nakon nekoliko propuštenih prilika, nebesko-plavi su vodstvo udvostručili u 39. minuti, pogotkom Petra Tomića. Stoperu Vinkovčana, inače, asistirao je njegov kolega iz obrane Ninoslav Parmaković, a vrijedi spomenuti kako je inicijator akcije ponovno bio Bartolović, inače najbolji igrač na terenu u prvih 45 minuta.

Vezane vijesti

U nastavku utakmice domaćini su, zahvaljujući prije svega Andreju Prskalu, raspoloženom vrataru Puljana, propustili još malo "podebljati" svoju prednost, no i s ovih 2:0 igrači Stanka Mršića zadovoljili su apetite gledatelja i potvrdili ono što se praktički znalo već nakon utakmice u Puli - Cibalia će igrati u polufinalu Kupa Hrvatske.

• Obrisan korisnik24.11.2010. u 21:50