Premiership, 13. kolo, 13.11.2010, 13:45 h
Aston Villa 2:2 Manchester United
Manchester United

United čudom do s(p)retnog boda

Marin Vuković • subota, 13.11.2010.

Manchester United je sretno i spretno produžio niz bez poraza i nakon zaostatka od dva pogotka u završnici utakmice na Villa Parku ipak došao do boda rezultatom 2:2. Nogometaši Aston Ville propustili su veliku priliku, imali su United na koljenima i potom mu dopustili povratak u utakmicu.

"Nikad ne otpisuj Manchester United" izreka je koja već godinama kruži Premier ligom, a njeno puno značenje na vlastitoj su koži osjetili nogometaši Aston Ville u prvoj utakmici 13. kola. Premda su većim dijelom utakmice bili bolji suparnik i iako su deset minuta prije kraja imali dva pogotka prednosti, u završnici su utakmice bili prisiljeni spašavati i jedan jedini bod.

Nakon mlakog i negledljivog derbija s gradskim rivalom Manchester Cityjem, Manchester United je odigrao još jednu lošu, neuvjerljivu i teško gledljivu utakmicu. Aston Villa je bez ikakvih problema kontrolirala utakmicu i bila opasniji suparnik, no prvo je poluvrijeme uz poneku priliku s obje strane ipak završeno rezultatom 0:0.

Gerard Houllier, menadžer Aston Ville: "Trebali smo pobijediti, ali smo isto tako mogli i izgubiti. Imali smo puno šansi u drugom poluvremenu i neke od njih trebali smo iskoristiti. Pogodili smo gredu i vratnicu, postigli dva lijepa gola, ali protiv Manchester Uniteda to nikad nije dovoljno."

Nastavak utakmice u potpunosti je pripao domaćinu, zaigrali su konkretnije u napadu, a goste je u utakmici održavala tek puka sreća jer udarce Jamesa Collinsa i Gabriela Agbonlahora zaustavljao je okvir Unitedova gola. U 72. minuti gostima ipak nije bilo spasa. Wes Brown je u izglednoj gol prilici srušio Ashleyja Younga, a Villina je "sedmica" precizna s bijele točke za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Villa je izvela prekrasnu školsku akciju, izigrala Unitedov zadnji red, a na ubačaj s lijevog krila utrčao je Marc Albrighton i pogodio nebranjeni dio mreže. United je bio na koljenima, Villi se smiješila prva domaća pobjeda nad Crvenim vragovima nakon punih 15 godina, no tada su napravili pogrešku.

Dopustili su Unitedu da se već u 81. minuti prekrasnim udarcem Federica Machede vrati u utakmicu i smanji na 2:1, a tada je uslijedila ofenziva na gol Brada Friedela. Samo četiri minute nakon toga pritisak se isplatio i Nanijev ubačaj na drugu vratnicu Nemanja Vidić pretvara u konačnih 2:2.

Imao je United čak prilike u preostalih pet minuta regularnog vremena i pet minuta nadoknade čak izvući i nezasluženu pobjedu, no udarci Nanija i Obertana odsjeli su pored gola. United je spasio bod, Villa izgubila dva, no najsretniji ishodom bit će nogometaši Chelseaja i Arsenala.