Premiership, 13. kolo, 13.11.2010, 18:30 h
Stoke City 2:0 Liverpool
Liverpool

Liverpool pao na Britanniji

Marin Vuković • subota, 13.11.2010.

Vrlo agresivnom i angažiranom igrom nogometaši Stoke Cityja na svojoj su Britanniji nadigrali Liverpool i na kraju zasluženo slavili s 2:0.

Premda su s nekoliko dobrih rezultata, među koje svakako spada pobjeda nad Chelseajem, svoje navijače zamalo uvjerili da su najtmurniji dani iza njih, nogometaši Liverpoola u samo nekoliko dana vratili su se ružnim navikama.

Nakon slabašnog remija s Wiganom, Redsi su doputovali na Britanniju i posve zasluženo izgubili utakmicu u kojoj je domaćin više želio pobjedu i znao kako do nje doći.

Pepe Reina se od samog početka našao na streljani, a domaći nogometaši žestokim su pritiskom prisiljavali igrače Liverpoola na česte pogreške i pogrešnu predaju lopte.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, u 56. minuti jedan od brojnih ubačaja rukom Roryja Delapa usmjerio je utakmicu prema željenom ishodu, barem što se domaćina tiče. Delapova lopta u srce šesnaesterca uzrokovala je pravi metež, a nakon flipera pred vratima Reine loptu je preko crte ugurao Ricardo Fuller.

Liverpool je pokušavao doći do izjednačujućeg pogotka, no danas je nedostajalo ideje i pravih rješenja, a ni Fernando Torres nije bio ni sjena igrača koji je prije samo tjedan dana srušio Chelsea.

Napokon, u drugoj minuti sudačke nadoknade domaći su iskoristili pritisak Liverpoola i pokrenuli kontranapad iz kojeg je Kenwyne Jones u situaciji jedan na jedan Stoke Cityju osigurao pobjedu.