Premiership, 13. kolo, 14.11.2010, 15:00 h
Everton 1:2 Arsenal
Arsenal

Arsenal trijumfalno kroz Goodison Park

Marin Vuković • nedjelja, 14.11.2010.

Nogometaši Arsenala izbjegli su sudbinu Manchester Uniteda i s Goodison Parka vraćaju se s punim plijenom. Završni pritisak domaćina ipak nije bio dovoljan da Topnicima iz ruke izbije prednost od dva pogotka.

Arsenal je na Goodison Parku došao do zasluženih i iznimno važnih bodova u utrci za naslov prvaka. Topnici su bili opasnija i bolja momčad tijekom većeg dijela utakmice, a s nova tri boda preskočili su Manchester United i izbili na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Obje su momčadi odigrale otvorenu utakmicu, bilo je prilika i s jedne i s druge strane, no bolje su ih znali iskoristiti gosti. Ključem pobjede pokazala se lakoća stvaranja prilika, obrana Evertona često nije imala rješenja za kombinatoriku Topnika.

Vezane vijesti

Gosti su do prednosti došli u 36. minuti, kada je u šesnaesterac Evertona ušao Andrej Aršavin i povratnom loptom našao Bacaryja Sagnu, a ovaj snažnim udarcem iznenadio Tima Howarda i pogodio njegov bliži kut.

Drugo je poluvrijeme otvoreno po željama Arsenea Wengera, već u 48. minuti kada je na 2:0 povisio Cesc Fabregas i praktički riješio utakmicu.

Kako se bližio kraj utakmice, Everton je pojačavao pritisak, Lukasz Fabianski imao sve više posla na vratima Arsenala. Poskidao je pokušaje Jermaina Beckforda, Stevena Pienaara i Louisa Sahe, no u 89. minuti ipak je kapitulirao nakon udarca Tima Cahilla.

Do kraja je ipak bilo premalo vremena, domaći nisu uspjeli ponoviti pothvat iz utakmice s Unitedom i sva tri boda otišla su put Emiratesa.

• Obrisan korisnik14.11.2010. u 21:52
    Real mi je No1, odmah iza mi je Arsenal, i naj ljepše finale LP bi mi bilo "No1 - No2", mogao bih je poprilično ležerno pogledati. Wenger mora više forsirati malog Walcota, mali je klasa. Lijevo Arsavin, desno Walcot, centralno Chamakh. Po meni najbolja opcija.
  • Obrisan korisnik14.11.2010. u 20:05
    mozda je doslo vrijeme i da wengerov vrtic ude u konkretniju borbu za naslov, iako mi nije jasno sto konstantno drzi walcota na klupi, pa tog covjeka ni na motoru ne mozes zadrzat
  • Obrisan korisnik14.11.2010. u 18:00