Druga pobjeda Rumunja

Ivana Strahija • petak, 19.11.2010.

U 'Zagrebovoj' grupi D Lige prvaka rumunjska Constanta upisala je svoju drugu ovosezonsku pobjedu, nadmašivši goste iz Rusije za samo jedan gol. U drugoj utakmici dana bodove su u gostima uzeli Mađari od Čehovskih medvjeda.

U Rumunjskoj je na domaćem parketu Constanta ugostila St. Petersburg iz Rusije. Susret je u svom početku bio sasvim izjednačen i ni jedan se protivnik nije uspio odvojiti, sve do 6:6. Prvu pravu priliku za vodstvo imali su Rumunji, koji imaju u jednom trenutku dva igrača više na parketu, ali je nisu iskoristili, a zbog neforsiranih pogrešaka i gubljenja lopti se Rusima otvara put do vodstva.

Poluvrijeme završava ipak s domaćinima u plusu, 16:13, a sam je Rumunj Stavrositu upisao pet pogodaka. U drugo poluvrijeme Rusi ulaze s izmjenom na vratima, mrežu je sad čuvao Šitsko, a dok se rumunjska strana mučila s pronalaženjem ključa za otključavanje njegove 'rolete' na vratima, Rusi su smanjili na svega gol zaostatka zahvaljujući Nasirovu (17:16).

Rusi ne uspijevaju izjednačiti i povesti, a Rumunjima ipak prolazi pokoji napad, pa odlaze na 24:21. St Petersburgu nije pomoglo ni treće isključenje Piškina, zbog čega se ruska klupa pošteno razljutila na češke arbitre.

Unatoč svemu tome, gosti na svojoj strani imaju reprezentativnog vratara Kostigova, kojeg vraćaju pred mrežu, koji brani sedmerac i ponovno donosi nemir u rumunjske redove, a rezultat je četiri minute pred kraj utakmice na 25:25.

U posljednje dvije minute događa se čudna situacija, gdje nakon povratka na teren nakon time-outa Liašenko pogađa mrežu Constante, no gol suci ne priznaju jer nije krenulo odbrojavanje vremena. Rumunje to vodi na 28:26.

No, to nije bio kraj problemima sa semaforom i odbrojavanjem vremena, koje je zakazalo kod sedmerca za St Petersburg i odbilo se zaustaviti. Delegat susreta odlučuje do kraja koristiti običnu štopericu, a Mukhin pogađa za 28:27. Idući napad Rumunji propuštaju iskoristiti, a s druge je strane precizan Poljakov za izjednačenje na 28:28.

Potom, po Rusima predugo, traje posljednja minuta, u kojoj Constanta iz kontranapada postiže pogodak za pobjedu 29:28. Priliku za 'osvetu' imat će Rusi već u srijedu 24. studenog, kad Rumunji stižu u St Petersburg.