1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 20.11.2010, 13:30 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Fran Jović (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Danijel Munić (Bregana)

Mihaela Bradovski • subota, 20.11.2010.

Novi prvenstveni poraz doživjela je momčad Luke Pavlovića, ovoga puta na gostovanju kod Lokomotive. Više su od igre i prilika imali gostujući nogometaši, obeshrabrili ih nisu niti rano primljeni pogodak te isključenje u 40. minuti, no pitanje pobjednika dvama je pogocima riješio Nino Bule...

Vedran Celjak
46'
8
Igor Jugović
61'
9
Miroslav Pejić
76'
Luka Pavlović

Već simboličnim uvodnim pritiskom otvorili su nogometaši Zagreba gostovanje u Maksimiru kod 14-plasirane Lokomotive. No baš kao i u nekoliko posljednjih utakmica, od kako je započeo negativan niz, loptu u nogama i vrijeme u i oko protivničkog šesnaesterca nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Prvu priliku vrijednu spomena ipak je ubilježila Lokomotiva, a u 19. su minuti domaći stigli i do vodstva. U šestoj minuti Pivarić pokušava glavom i iako lopta tada odlazi malo uz desnu vratnicu isti je igrač u prvom planu u akciji koja njegovom sastavu osigurava priliku za prednost. U spomenutoj 19. minuti na Pivariću nespretan prekršaj radi branič Pjesnika, Ivica Džolan, a loptu s bijele točke, od vratnice, u mrežu šalje Nino Bule.

Luka Pavlović: "Danas smo bili bolji protivnik, ali ponovno nismo znali postići pogodak. Teško je očekivati bolji ishod kada mi svoje izgledne prilike propuštamo, a protivnici ih postižu na jednostavan način."

Ljupko Petrović: "Nas je napokon sreća pomazila. Zagreb je, bez dileme, bio bolji i opasniji protivnik, ali eto, nama se vratilo ono što je odnijela nesreća u susretima s Cibalijom i Hajdukom."

Primljeni pogodak prisilio je "bijele" da stvore dodatni pritisak na zadnju liniju domaćih, a najbolju priliku, u 28. minuti, propušta Jefthon. S desetak metara opalio je ljevicom, no Mitrović se iskazao odličnom obranom. Nisu zagrebaši niti u idućim minutama izgledali slabo, čak štoviše, i dalje su dominirali terenom, ali realizacija je ostala nepremostiva prepreka.

Na svoju lošu reakciju iz 19. minute Džolan se nadovezao s još nekoliko nervoznih prekršaja, a takvim je ponašanjem u 40. minuti zaslužio i drugi žuti karton te raniji odlazak pod tuševe. Pjesnici su tako nastavili tradiciju darivanja protivnika bez njegova pretjerana truda. Lokomotiva je sa sramežljivom igrom nastavila i u nastavku puštajući gostujuće nogometaše da mirno od posljednje linije kreiraju svoje akcije.

Sjajne prilike za izjednačenje Zagreba propustili su u kratkom vremenu Krstanović i Šovšić, a rizik koji su gosti na sebe preuzeli hvatajući taj pogodak platili su u 69. minuti. Povukli su domaći kontranapad, a u strijelce se još jednom upisao Bule. Do kraja susreta momčad iz Ulice pjesnika nastavila je s napadima - dva je puta Krstanovićev udarac zaustavljao okvir gola - Lokomotiva se uspješno branila i gledajući razvoj situacije na terenu više sretno nego spretno stigla do tri boda.