United iskoristio novi poraz Chelseaja

Marin Vuković • subota, 20.11.2010.

Debakl iz ogleda sa Sunderlandom još je uvijek svjež u glavama nogometaša Chelseaja, koji su u 14. kolu na St. Andrewsu uknjižili i drugi uzastopni poraz. Kiks branitelja naslova u potpunosti je iskoristio Manchester United, koji je usprkos još jednoj neuvjerljivoj predstavi svladao Wigan i bodovno se izjednačio s Chelseajem, dok je Bolton fantastičnom predstavom protiv Newcastlea zasjeo na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Najzadovoljniji nakon 14. kola bit će nogometaši Manchester Uniteda, koji su pobjedom nad Wiganom uspjeli u potpunosti poništiti bodovnu prednost Chelseaja i s 28 bodova izjednačiti se na vrhu ljestvice s liderom prvenstva. United ponovno nije igrao dobro, iz sudara s Wiganom zapamtit će tek nova tri boda, ali i povratak Waynea Rooneyja prvi put nakon potpisa novog ugovora.

Gosti iz Wigana bili su čak i konkretniji suparnik u prvom poluvremenu i više puta zaprijetili Edwinu van der Saru, no ključan je bio trenutak neopreznosti u posljednjoj minuti prvoga dijela, kada je Patrice Evra postigao svoj prvi prvenstveni pogodak nakon pune tri i pol godine.

Skandiranje i zvižduci

Kada je u 56. minuti utakmice ušao u igru zamijenivši Federica Machedu, Wayne Rooney nije znao što može očekivati, no ubrzo je dobio odgovor.

Tribine su s podijeljenim emocijama dočekale njegov povratak, dok je jedan dio publike negodovao, s drugog se kraja čulo skandiranje njegova imena.

Pogodak nije uspio postići, a nije ni odigrao posebno zapaženih pola sata. Ušao je u dvije prilike, no obje mu je obranio gostujući vratar.

U drugom poluvremenu u igru su ušli Paul Scholes i Wayne Rooney, a Wigan je ubrzo ostao bez dvojice igrača jer crvene kartone zbog prekršaja zaradili su Antolin Alcaraz i Hugo Rodallega. Gosti s devetoricom više nisu bili ravnopravan protivnik, pa je Javier Hernandez nakon ubačaja Rafaela da Silve postavio konačnih 2:0.

United se pobjedom izjednačio s Chelseajem, koji je pretrpio drugi uzastopni poraz i upao u mini krizu jer već više od 180 minuta nisu uspjeli postići ni pogotka. Londončani su bili bolja momčad od Birminghama i propustili bezbroj prilika, posebno u prvom poluvremenu, no danas je na vratima Birminghama čuda činio Ben Foster, zaustavivši brojne pokušaje plavih napadača.

Čovjek odluke bio je Lee Bowyer, koji se u 17. minuti našao na pravom mjestu i s desetak metara svladao Petra Čecha za vodstvo od 1:0. Taj se pogodak pokazao dovoljnim jer domaćin se u nastavku zadovoljio postignutim pogotkom i orijentirao se na obranu vlastite mreže, a Chelsea do kraja utakmice nije uspio riješiti zagonetku i pronaći put do Fosterove mreže.

Nogometaši Boltona u fantastičnoj su formi, već četvrto uzastopno kolo ne znaju za poraz, a danas su na Reeboku razbili Newcastle s 5:1 i zasjeli na nevjerojatno četvrto mjesto. Još jednom su Johan Elmander i Kevin Davies bili pokretačka snaga Boltona, s po dva pogotka uništili su nade Newcastlea, a jedan je u mrežu gostiju smjestio i Lee.

Jedini pogodak za goste u 52. minuti postigao je novopečeni engleski reprezentativac Andy Carroll, no bilo je to dovoljno tek za lažnu utjehu. Naš reprezentativac Ivan Klasnić priliku je dobio tek u 80. minuti, u igru je ušao umjesto odličnog Elmandera.

U ogledu dvaju kandidata za put u drugu ligu Blackpool je na Bloomfield Roadu došao do iznimno bitne pobjede nad Wolverhamptonom. Mandarine su sjajno otvorile utakmicu i već u trećoj minuti spektakularnim pogotkom Luke Varneyja došle do prednosti, a minutu prije odmora golom Marlona Harewooda otišle na mirnih 2:0. Gosti su tek četiri minute prije kraja golom Kevina Doylea došli do konačnih 2:1.

West Bromwich Albion pak iz kola u kolo pada sve niže, danas su pred svojim navijačima razbijeni s 3:0 od strane Stoke Cityja, kojemu je to treća uzastopna prvenstvena pobjeda. Dva pogotka gosti su postigli s bijele točke, izvođači su bili Matthew Etherington i Jon Walters, a potonji je u trećoj minuti sučeva vremena postigao i svoj drugi pogodak na utakmici.

• Mihalj21.11.2010. u 13:44
    I opet se desilo - ti tako valjaš gluposti da to nije istina. kaj ni kriv ni dužan, pobjeđuju i iskoristili su 2 kiksa chelseaja. netko je baš ovdje pričao kak united nikad neće stić chelsea, eto dogodilo se ipak nisu tak nedorirljivi. glavno da su oni blizu a ionak dižu formu u proljeće.
    Mihalj
  • Obrisan korisnik20.11.2010. u 20:37
    Glory glory Man. United
  • Obrisan korisnik20.11.2010. u 20:13
    konačno zanimljiv premiership....
  • Obrisan korisnik20.11.2010. u 19:25
    Man u ni kriv ni dužan dođe na vrh, a tako su loša ekipa. Ova engleska liga je otišla u k....
  • Obrisan korisnik20.11.2010. u 18:42
    Svaka čast ManUtd iako ja virujen da će Chelse bit prvak. Interesantno već u par kola kad kiksa jedan veliki kiksa i drugi veliki ka danas arsenal/chelsea