Premiership, 14. kolo, 22.11.2010, 21:00 h
Sunderland 2:2 Everton
Everton

Sunderlandu i Evertonu po bod

Marin Vuković • ponedjeljak, 22.11.2010.

Čast zatvaranja 14. kola engleske Premier lige pripala je Sunderlandu i Evertonu, koji su u utakmici s dosta pogodaka i preokreta na kraju podijelili bodove rezultatom 2:2.

Sunderland je na krilima senzacionalne pobjede nad Chelseajem na Stadionu svjetla dočekao Everton, tražeći novu pobjedu i bodovni priključak s Boltonom i Tottenhamom na petom i šestom mjestu prvenstvene ljestvice.

Na žalost domaćih navijača, stvari su krenule nizbrdo već u šestoj minuti, a domaća je obrana platila danak prevelikoj ležernosti i neopreznosti. Loptu je nesmetano s lijeve strane primio Leighton Baines i preciznim ubačajem pronašao Tima Cahilla, koji iz takvih pozicija rijetko promašuje.

Everton je vodstvo zadržao tek do 23. minute i do pogotka Dannyja Welbecka, koji je vratio utakmicu na početak, pa se rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

Napadač na posudbi iz Manchester Uniteda ponovno se našao u centru pozornosti u 70. minuti, kada je postigao svoj drugi večerašnji i treći pogodak u dvije utakmice te Sunderland doveo na prag nove pobjede.

Ipak, sedam minuta prije kraja udarac Mikela Artete odbio se od Phila Bardsleyja i prevario domaćeg vratara Craiga Gordona te završio u mreži Sunderlanda.

Everton je u samoj završnici imao stopostotnu priliku za otimanje sva tri boda, Jermaine Beckford se našao u situaciji iz koje je teže promašiti nego pogoditi, no udarac bivšeg napadača Leedsa završio je preko gola.

Bodom iz ove utakmice Sunderland je zadržao odlično sedmo mjesto, dok je Everton 14. premda ga od njegova današnjeg protivnika dijele samo tri boda.