Premiership, 14. kolo, 20.11.2010, 18:30 h
Liverpool 3:0 West Ham
West Ham

Liverpool popravio gol razliku

Marin Vuković • subota, 20.11.2010.

Potpuno očekivano, a usprkos izostanku Stevena Gerrarda, Liverpool nije imao nikakvih problema protiv najgore momčadi Premier lige, Redsi su svladali West Ham s visokih 3:0 i približili se četvrtom mjestu na samo tri boda zaostatka.

Čekićari su se na Anfieldu od samog početka utakmice našli u velikim problemima. Liverpool je u utakmicu ušao odlučan da što prije zabije pogodak i usmjeri utakmicu ka željenom ishodu, pa su se prilike pred Robertom Greenom redale iz minute u minutu.

West Ham je pružio očajnu partiju i samo ga čudo može spasiti opstanka u Premier ligi. Liverpoolu su ostavljali previše prostora i jedna od prilika morala je rezultirati pogotkom. Nakon kornera u 18. minuti Glen Johnson primio je loptu na prsa i imao dovoljno vremena proslijediti je u mrežu West Hama.

Nepunih deset minuta kasnije Liverpool je već udvostručio prednost, Danny Gabbidon je u šesnaestercu igrao rukom, a glavni sudac pokazao na bijelu točku. Ulogu Stevena Gerrarda preuzeo je Dirk Kuyt i iz kaznenog udarca povisio na sada već teško dostižnih 2:0.

Liverpool je "namirisao krv" i nastavio s pritiskom na vrata Roberta Greena, što se i isplatilo sedam minuta prije odlaska na odmor. Paul Konchesky je uposlio Maxija Rodrigueza, a ovaj glavom povisio na 3:0 i tri boda u džepu Liverpoola i prije isteka prvoga poluvremena.

Odnos snaga na terenu nije se promijenio niti u nastavku, no Liverpool je ipak donekle stao na kočnicu. Iz drugoga dijela valja izdvojiti gredu Fernanda Torresa i odličnu priliku Fabija Aurelija, no West Ham se do kraja utakmice ipak spasio potpune katastrofe.