Split nastavio dominaciju

Sa GripaBernard Jurišić • subota, 27.11.2010.

Košarkaši Splita ostvarili su sedmu pobjedu u 8. kolu A-1 lige i dodatno se učvrstili na vrhu poretka ljestvice. Za pobjedu protiv Trogira "žutima" je bila dovoljna jedna furiozna četvrtina...

"Žuti" ne posustaju, sedma pobjeda u osam utakmica ubilježena je večeras na Gripama protiv Trogira. Za uvjerljivih 90:76 splitskoj je momčadi bila dovoljna furiozna druga četvrtina u kojoj su Mimica i Subotić "izbombardirali" goste tricama, a Split taj period dobio s čak 31:12.

Utakmica je otvorena vodstvom Trogirana, trebala je cijela jedna četvrtina da se uštimaju i poslože splitski igrači. Serijom od 16:2 u pet minuta završnice prve i početka druge četvrtine utakmica je praktički prelomljena, a sa 13 poena u tom periodu nezaustavljiv je za Trogirane bio Ivan Mimica. Na poluvrijeme je Split već otišao s uvjerljivih 49:28.

Drugo poluvrijeme poslužilo je više kao trening-dvoboj za oba trenera, jer Trogirani ni u jednom trenutku nisu ozbiljnije ugrozili splitsko vodstvo. Maksimalno su se spustili do -10 (74:64 u 32. minuti), no svaki put kad bi zatrebalo dodati malo gasa, splitska momčad bi se trgnula i otklonila bilo kakvu neizvjesnost.

Uz Mimicu, koji je šutem prelomio susret u drugoj četvrtini, još jedan dojmljiv susret odradio je Josip Sobin, skupivši 24 poena i 11 skokova. Više od onoga što je dosad pružao dao je Luka Babić, Toni Katić bio je prilično indisponiran, a još se jednom vrlo zanimljivim materijalom u kratko vrijeme pokazao Stipe Režić. Kod Trogirana je prvo ime bio Matija Češković s 21 ubačajem.