Briljirao Dario Šarić

Ante Zovko • subota, 27.11.2010.

U tri subotnja gotovo susjedska dvoboja osmog kola košarkaške A-1 lige šest je momčadi zakompliciralo stanje na tablici iza vodećeg Splita, koji se odvojio na vrhu. Iako se u nedjelju igra još jedna utakmica, već danas Dario Šarić je izvanrednom partijom istaknuo kandidaturu za igrača kola.

Dubrava je nakon odlaska Dalibora Bagarića u Grčku uzela treću prvenstvenu pobjedu u Bedekovčini 74:70. Konce Dubravine igre u potpunosti je preuzeo mladi Dario Šarić i odigrao sjajnu utakmicu ostvarivši 23 poena i 11 skokova. Da se ta kategorija računa, 10 pretrpljenih prekršaja označili bi njegov triple-double, ali i ovako mu uz pobjedu ostaje zadovoljstvo uz šest asistencija i pet ukradenih lopti.

Kao što rezultat sugerira, Zagrepčani su pobjedu odnijeli u neizvjesnoj završnici. Kod 67:70 Igor Peklarić je poravnao tricom, ali dvije pogreške Bedekovčana omogućile su Zagrepčanima dva laka polaganja i dva vrijedna boda. Šarića je pratio kolega iz Trnskog Domagoj Bašić s 20 poena, dok je prvo ime Zaboka opet bio Ante Krapić s 14 poena i 13 skokova.

Kvarner je posljednju domaću utakmicu ove godine iskoristio kako bi prekinuo niz od četiri uzastopna poraza i srušio drugoplasirani Borik koji sve više gubi korak sa Splitom. Riječani su uglavnom lovili minimalne zaostatke, a preokrenuli su u posljednjih četiri minute.

Minutu i pol prije završetka tricom Jankovića otišli su na 72:66, Zadrani su vratili na minus tri, ali Rudolf Jugo s pet od šest slobodnih bacanja odlučuje pobjednika. Jugo je za 31 minutu postigao 16 poena uz pet asistencija. Sa zadarske strane, Marino Jurjević je ubacio 19.

Alkar se pobjedom 86:83 u Dubrovniku izjednačio s poraženim Borikom na trećoj poziciji. I u Dubrovniku se igrala neizvjesna završnica. U posljednje dvije minute Sinjani su -2 preokrenuli na +3 uz šest poena Ante Delaša u tom razdoblju. Delaš je ubacio 20 poena, Bilobrk poen više, a Župić 20. S 24 poena u domaćim se redovima može tješiti Mislav Perić.