1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 04.12.2010, 13:30 h, Stadion Veruda, gledatelja: 800
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar), Mario Živković (Vukovar)

Ante Zovko • subota, 04.12.2010.

Istra je prvoj subotnjoj utakmici posljednjeg jesenskog kola protiv Lokomotive upisala svoju petu pobjedu i ravnopravno se uključila u borbu za ostanak.

Zoran Vulić potpuno je preporodio Istru. Puljani su ostvarili četvrtu pobjedu zaredom, 2:1 protiv Lokomotive na Verudi u 18. kolu HNL-a i na zimsku stanku otići će vrlo zadovoljni iako i njima i njihovim današnjim protivnicima slijedi borba za ostanak.

Kao i mnoge prvoligaše u ovom prosinačkom kolu, i Istru i Lokomotivu dočekali su vrlo težak teren natopljen kišom, a sve je dodatno otežavala neugodna bura.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo slabo s obje strane s tek ponekom prilikom. Tako je Nino Bule prijetio u 13. minuti sa zagrebačke strane, a Siniša Linić u 33. s oko 13-14 metara puca pokraj stative Lokomotive.

Zato je početak drugog dijela bio pravi vatromet. Ušli su Vulićevi puleni mnogo agresivnije u nastavak. U 51. minuti Anđelković je probio desni bok, nabacio na peterac, a Roce je zabio za vodstvo domaćina.

To kao da je razbudilo Lokose koji su već dvije minute poslije na muke stavili vratara Škorića, koji je obranio tri šanse gostiju. Međutim, ni on nije mogao spriječiti pogodak Ivana Peke nakon prodora i ubačaja s desne strane.

Krilne pozicije danas su odigrale vrlo važnu ulogu pa je tako i treći, odlučujući pogodak pao nakon prodora i ubačaja. Za ovo drugo pobrinuo se Žuržinov, a nova tri boda Puljanima je osigurao Linić.

Pulski su se nogometaši tako dokopali 18. boda u 18 kola i nakon četvrte uzastopne pobjede budućnost im izgleda nešto ljepše iako će se do kraja prvenstva dobro pomučiti kako bi osigurali ostanak u prvoligaškom društvu. S druge strane, Lokomotiva je ostala na rubu zone ispadanja, usred ljute bitke za 11. poziciju koja će, ako se službeno ne potvrdi Liga 16, i dalje označavati nastavak prvoligaškog života.

• Obrisan korisnik04.12.2010. u 18:12
    vulić je njabolji hrvatski trener... šta lik radi... ee... kralj... i prošle sezone kad je došo imo vald samo dva poraza u prvenstvu i to od osjeka i hajduka valjda... i sad ponovo spašava... legenda...
  • rider1104.12.2010. u 17:56
    ISTRAumatiziran sam <3 FORZA ISTRAAAAAA :))))))))))))